شما اینجا هستید >>خانه » اخبار, مقالات ویژه » آسیب پذیری دو برابری کودکان از تشعشعات موبایل

بحث و بررسی خطرات امواج موبایل همیشه یک موضوع داغ و پرحاشیه بوده است و مطالعات بسیاری خطرناک و آسیب زا بودن آنها را رد یا تایید کرده اند، اما این بار یک مطالعه جدید تاثیر امواج موبایل روی کودکان را مورد بررسی قرار داده است.

 

 

ال نت: این مطالعه جدید نشان میدهد نگهداری از موبایل در جیب شلوار و یا پیراهن، بافت های بدن انسان را بیش از حد استاندارد در معرض خطرات جذب امواج قرار میدهند و کودکان در این زمینه دو برابر بیشتر از بزرگسالان آسیب پذیر هستند، یا به عبارتی دو برابر بزرگسالان امواج موبایل را جذب میکنند. این مطالعه که با عنوان "Exposure Limits: The underestimation of absorbed cell phone radiation, especially in children" در ژورنال  Electromagnetic Biology and Medicine به چاپ رسیده است، اظهار میکند بررسی و محاسبه خطر پذیری بافت های بدن انسان از امواج دریافتی موبایل توسط روش های صنعتی و وابسته به طور دقیق صحیح نبوده چرا که سر کودکان این امواج را دو برابر جذب میکنند. 

این مطالعه به طور دقیق تر نشان میدهد هیپوکامپوس و هیپوتالاموس (از قسمت های مغز) کودکان سه برابر بیشتر از بزرگسالان، چشمان کودکان چندین برابر بیشتر از بزرگسالان و مغز استخوان آنها تا ۱۰ برابر بیشتر از بزرگسالان امواج مایکروویو را جذب میکنند! این مهم نیز احتمالا به دلیل ضعیف تر بودن سیستم ایمنی بدن کودکان و نازک تر بودن استخوانهای آنهاست. 

این مطالعه توسط چند گروه تحقیقاتی از دانشگاههای یوتا (Utah)، ویومینگ (Wyoming) و دانشگاه پزشکی نیویورک و چند موسسه دیگر صورت گرفته است.

شکی نیست جذب این امواج در طولانی مدت باعث جهش مولکولی و تغییر در ساختار بافت های پایه بدن خواهد شد.

Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.