شما اینجا هستید >>خانه » اخبار » استفاده از نوعی بازی رایانه‌ای قدیمی برای درمان استرس

دانشمندان می گویند می توان از یک بازی ویدیویی به نام Tetris برای درمان نوعی اختلال و استرس حاصل از جراحات و زخم های عمیق استفاده کرد.

به گزارش ال نت به نقل از وی تری،‌ محققان دانشگاه آکسفورد می گویند که این بازی کلاسیک قدیمی دهه ۹۰ را می توان برای جلوگیری از یادآوری خاطرات مربوط به نحوه وارد آمدن جراحات در افراد و بازسازی ذهنی آنها مورد استفاده قرار داد.
در این بازی افراد خانه های مربعی با رنگ های مختلف را باید به گونه ای در کنار هم قرار بدهند که که مربع های همرنگ در کنار یکدیگر قرار بگیرند و حذف شوند. محققان با انجام آزمایشی با حضور داوطلبان بیمار از آنها خواستند تا فیلمی از مرگ و وارد آمدن جراحت را مشاهده کرده و سپس بازی Tetris یا یک بازی ویدیویی دیگر را انجام دهند.
بعد از انجام این آزمایش مشخص شد که ۳۰ دقیقه بعد از پایان فیلم یاد شده انجام بازی Tetris منجر به کاهش قابل توجه یادآوری خاطرات مربوط به جراحت در میان بیماران شده و لذا می توان گفت انجام این بازی در زمینه بهبود بیماران مبتلا به این اختلال موثر بوده است.
همچنین چهار ساعت بعد از مشاهده فیلم یاد شده اجرای بازی Tetrisمنجر به کاهش بسیار بیشتر یادآوری خاطرات مربوط به جراحت شده است.
بازی Tetris که توسط یک برنامه نویس روس به نام الکسی پاجینتوف طراحی شده اولین بار در سال ۱۹۸۴ عرضه شد، اما عرضه آن بر روی کنسول بازی Game Boy شرکت نیتندو در سال ۱۹۸۹ باعث شهرت آن شد.
تاکنون بیش از ۷۰ میلیون کپی از این بازی در سراسر جهان به فروش رفته است. با احتساب نسخه های عرضه شده بر روی گوشی میزان فروش بازی یاد شده از مرز ۱۰۰ میلیون واحد می گذرد.

VN:F [1.9.22_1171]
رای: ۰٫۰/۱۰ (۰ رای میانگین)
برچسب‌ها
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.