شما اینجا هستید >>خانه » مقالات ویژه » اسلحه جدید امریکا با قابلیت گردش دور زمین طی ۵ ساعت

وزارت دفاع ایالات متحده همیشه با توسعه تکنولوژی های جدید و باور نکردنی پای خود را ورای مرزهای مرسوم میگذارد و این دپارتمان جز پایه گذاران و توسعه دهندگان اصلی فناوری های منحصر به فرد است که شاید تنها در افسانه ها و داستنهای خیالی وجود داشتند. این بار نیز وزارت دفاع امریکا با موفقیت اسلحه مافوق صوت جدید خود را آزمایش کرد..

 

 

 

واشینگتن پست: Advanced Hypersonic Weapon (سلاح مافوق صوت پیشرفته) نام این اسلحه خارق العاده است که میتواند تا ۵ برابر سرعت صوت حرکت کند! با این سرعت سرسام آور، این موتور پیشران و قدرتمند میتواند دور تا دور زمین را تنها در مدت ۵ ساعت به طور کامل طی کند. ارتش امریکا اولین ارگانی است که توانسته این اسلحه را به طور موفقیت آمیزی تست کند و این در حالی است که نیروی هوایی نیز در حال انجام پروژه های مشابهی هستند. 

 

 

در آزمایش اولیه، این موتور در ساعت ۱٫۳۰ صبح از پایگاه نظامی این کشور در Kauai (هاوایی) پرتاب شده و تنها طی نیم ساعت با طی بیش از ۲۳۰۰ مایل (۳۹۰۰ کیلومتر) توانست خود را به جزایر Kwajalein برساند. هدف اصلی این پیشران حمل کلاهک های انفجاری و موشک باران تمام نقاط دنیا تنها در کمتر از یک ساعت است! همچنین این حامل قدرتمند، توان مانور بالایی داشته و میتواند به صورتی عبور کند تا از  آسمان کشورهای خاصی نگذرد و دقیقا به هدف بخورد. 

 

 

برچسب‌ها,
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.