شما اینجا هستید >>خانه » مقالات ویژه » اسلحه پیشرفته لیزری نیروی دریایی امریکا، انقلابی در تکنولوژی جنگ

تا کنون اسلحه های زیادی را در صنعت مربوطه دیده ایم و تقریبا تمامی آنها از جمله سبک، سنگین و نیمه سنگین یک وجه اشراک اساسی داشته اند و آن هم وجوب بارگذاری یا استفاده از مهمات بوده است. اما اکنون کمپانی های بزرگ دنیا به دنبال اسلحه های الکترونی یا ریل گان و لیزری هستند و از زمانی که قوی ترین اسلحه صنعتی الکترونی با نام  32-MJ LRG از سال ۲۰۰۸ وارد نیروی دریایی امریکا شد، مدت زمان زیادی نمیگذرد. این اسلحه افسانه ای الکترو مغناطیسی آزمایشگاهی با تولید ۳۲ مگاژول انرزی قادر به شلیک قطاری از الکترون ها تا فاصله ۲۲۰ مایلی بود. نیرویی دریایی ایالات متحده اعلام کرده بود چند سالی طول میکشد تا آن را روی کشتی ها نصب و آماده جنگ کنیم.

 

 

اکنون کمپانی بویینگ که آن رابه تولید هواپیما و کار در صنعت هوایی میشناسیم، با همکاری BAEsystems یکی از شرکت های بزرگ اسلحه سازی جدیدترین اسلحه تولیدی خود را که با لیزر کار میکند با قیمت پایین ۲٫۸ میلیون دلار به نیروی دریایی امریکا فروختند. تفاوت اصلی MK 38 MOD 2 در استفاده همزمان از اسلحه سنتی و لیزری به معنای شلیک همزمان انرژی گسسته و پیوسته است. این لیزر قدرتمند روی سکوی M242 Bushmaster 25mm Chain Gun که در نیروی دریایی امریکا بسیار متداول است قرار میگیرد. این دستگاه با استفاده از سیستم الکترو اپتیکال قادر به هدف گیری دشمن در تمام شرایط آب و هوایی و شب و روز بوده و با استفاده از پایدارکننده چهار محوره و رادار مادون قرمز با ردیابی در سه میدان دید کنتراست پایین، نور کم و لیزر کم توان غیر مضر برای چشم هیچ چیز را برای هدف گیری و شلیک جا نمی اندازد.

 

 

قسمت لیزری این اسلحه قادر به شلیک به تمام اهداف پروازی و ساکن تا ۲٫۵ کیلومتر بوده و سطح انرژی خروجی آن بسته به هدف میتواند تغییر کند. بویینگ و BAE حدود دو سال است روی این سیستم انقلابی کار میکنند و هدف اصلی آنها از ابتدا ساخت دستگاهی بوده که به راحتی روی سکوی های کنونی مسلح نیرو های دریایی و هوایی نصب شود.

 

VN:F [1.9.22_1171]
رای: ۴٫۶/۱۰ (۵ رای میانگین)
اسلحه پیشرفته لیزری نیروی دریایی امریکا، انقلابی در تکنولوژی جنگ, ۴٫۶ out of 10 based on 5 ratings
برچسب‌ها, ,
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.