شما اینجا هستید >>خانه » اخبار » اظهارات جالب موسس ویکی لیکس راجع به فیس بوک

به گزارش ال نت به نقل از فارس، جولیا آسانز به تازگی در مصاحبه ای با روزنامه Russia Today گفته است: فیس بوک به طور خاص مخوف ترین ماشین جاسوسی است که تا به حال اختراع شده و از این حیث بی نظیر است. 
وی افزوده است: این سایت جامع ترین پایگاه داده را در مورد مردم جهان، روابط آنها، اسامی، آدرس ها، محل زندگی، ارتباطات آنها با یکدیگر، اقوام، تمایلات و روابط آنها با آمریکا در اختیار دارد و همه این اطلاعات به سادگی در اختیار نهادهای اطلاعاتی آمریکا قرار می گیرد. 
وی تاکید کرد: بسیاری از شرکت های بزرگ فناوری در آمریکا به طور فعالانه به دولت آمریکا کمک می کنند تا در مورد زندگی مردم جاسوسی کنند. 
به اعتقاد آسانژ، گوگل، یاهو، فیس بوک که سه شرکت اصلی فناوری آمریکا هستند همگی با نهادهای اطلاعاتی آمریکا ارتباطات تنگاتنگی دارند. 
وی گفته است: مساله این نیست که این شرکت ها با دریافت تقاضا و احضاریه به نهادهای اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا کمک می کنند، مساله آن است که این شرکت ها رابط های کاربری خاصی را طراحی کرده اند تا نهادهای اطلاعاتی آمریکا با استفاده از آنها جاسوسی کنند. 
به گفته وی،حال مساله این نیست که فیس بوک عملا توسط ماموران اطلاعاتی آمریکا اداره می شود یا خیر. قضیه به این شکل نیست. جاسوسان آمریکایی به سادگی می توانند فشارهای حقوقی و سیاسی را به گردانندگان فیس بوک وارد کنند و برای مدیران فیس بوک دشوار است که هر بار بخواهند سوابق افراد مورد نظر دولت آمریکا را استخراج و ارائه کنند. لذا آنها فرایند خودکاری را طراحی کرده تا انتقال سوابق کاربران را راحت کنند. 
لذا ماماوران اطلاعاتی در هر لحظه که بخواهند می توانند بفهمند که هر فرد چه کسی را به جمع دوستانش اضافه کرده یا چه تغییری در وضعیت شغلی خود به وجود آورده است. 

برچسب‌ها
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.