شما اینجا هستید >>خانه » اخبار » افزایش ۶۲ درصدی ارسال هرزنامه از طریق موبایل

 تهدیدات امنیتی بر ضد گوشی های هوشمند روز به روز در حال افزایش است و شدت و پیچیدگی این تهدیدها موجب نگرانی های روزافزون شده است.

به گزارش ال نت به نقل از رویترز، با اتصال روزافزون گوشی های هوشمند به اینترنت و شبکه های دیتا، ویروس نویسان و هکرها هم فرصت پیدا کرده اند تا ویروس ها و بدافزارهای خود را به گوشی های هوشمند منتقل کنند.
مک آفی در گزارش امنیتی خود در مورد تهدیدات امنیتی سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۰ به این مساله اشاره کرده که تعداد بدافزارهای شناسایی شده جدید تلفن همراه در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۰ نسبت به سه ماهه چهارم سال ۲۰۰۹ بیش از ۶۴ درصد افزایش یافته است.
مک آفی که با دریافت ۷٫۶۸ میلیارد دلار به اینتل فروخته شده معتقد است نسخه های همراه دو نرم افزار فلاش و آدوب ریدر هم به علت آسیب پذیری ها و حفره های امنیتی متعدد می توانند خطرات امنیتی جدی برای کاربران گوشی های هوشمند ایجاد کنند.
در بخشی از گزارش مک آفی در مورد مشکلات امنیتی سیستم عامل همراه آندروید متعلق به گوگل هم هشدار داده شده است. آندروید در هفته های اخیر هدف حمله یک تروجان قرار گرفته که خود را در قالب بازی ها و برنامه های آندروید مخفی کرده و به گوشی های هوشمند کاربران حمله می کند.
نکته جالب دیگر در این گزارش افزایش ۶۲ درصدی ارسال هرزنامه بر روی گوشی ها در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۰ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل است.

برچسب‌ها
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.