شما اینجا هستید >>خانه » اخبار » انتشار اطلاعات جدید در مورد “استاکس نت “

کنفرانس امنیتی بلک هت که هفته گذشته در ابوظبی برگزار شد به محلی برای افشای اطلاعات بیشتر در مورد کرم مخرب استاکس نت مبدل شد.

به گزارش ال نت به نقل از کامپیوترورلد، تام پارکر مدیر واحد خدمات مشاوره امنیتی شرکت Securicon به طور مفصل به سخنرانی در مورد این کرم که سیستم های صنعتی Siemens SCADA را هدف قرار می دهد، پرداخت.
به گفته وی، نسبت دادن این کرم مخرب به نیروهای اطلاعاتی یک کشور یا یک گروه خاص کار آسانی نیست و ماهیت پیچیده این ویروس ها باعث می شود که اظهار نظر در مورد عوامل اصلی طراحی آنها مدت زمان زیادی به طول بینجامد.
وی افزود: هنوز ابزار تحقیقات علمی قوی و جامعی برای بررسی ویروس ها به وجود نیامده و کشورهای جهان باید برای ریشه کن کردن این پدیده به طور جدی تری با یکدیگر همکاری کنند.
وی در همین کنفرانس به معرفی ابزار متن بازی موسوم به Blackaxon پرداخت که خود ابداع کرده بود و وظیفه آن تجزیه و تحلیل انواع شیوه های کدنویسی و برنامه نویسی است.
به گفته وی، همان طور که نویسندگان و مقاله نویسان هر یک شیوه نگارش خاص خودشان را دارند، بدافزار نویسان هم از شیوه‌های خاص خود برای طراحی کرم و ویروس استفاده می کنند.
تام پارکر با استفاده از Blackaxon به این نتیجه رسیده که حداقل ۵ نفر در نگارش کرم استاکس نت با یکدیگر همکاری داشته اند.
از نظر وی در دراز مدت باید ابزاری برای خودکار کردن شیوه تجزیه وتحلیل الگوی ویروس نویسی ابداع شود تا شناسایی عوامل این تخلفات ساده تر شود.
وی افزود که قصد دارد بررسی های خود در مورد شیوه های کدنویسی پیچیده این ویروس را ادامه دهد.

VN:F [1.9.22_1171]
رای: ۰٫۰/۱۰ (۰ رای میانگین)
برچسب‌ها,
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.