شما اینجا هستید >>خانه » اخبار » انتقاد شدید از گوگل به خاطر کیفیت پایین نتایج جستجوگر خود

گوگل که با انتقادات شدیدی به خاطر کیفیت پایین نتایج جستجوگر خود مواجه شده، وعده داده به زودی این وضعیت را اصلاح خواهد کرد.

به گزارش ال نت به نقل از مرکوری نیوز، در ماه های اخیر هکرها و هرزنامه نویسان تلاش کرده اند سایت های وابسته به خود را در صدر نتایج جستجوی گوگل بگنجانند تا هم بر میزان بازدیدکنندگان خود بیفزایند و هم سواستفاده های مادی و معنوی مختلفی را از کاربران به عمل آورند.
از سوی دیگر برخی کارشناسان هم می گویند گوگل با دریافت پول های کلان و زد وبندهای پشت صحنه با برخی شرکت های تجاری و موسسات بزرگ صنعتی نتایج جستجوی مرتبط یا حتی غیرمرتبط با زمینه فعالیت آنها را در صدر نتایج جستجوی خود می گنجاند. امری که گوگل در چند مورد به صورت تلویحی آن را پذیرفته است.
در عین حال گوگل می گوید به شدت با سایت های بی ارزش و بی کیفیتی که در صدر نتایج جستجوی آن گنجانده می شوند در حال مبارزه است و تلاش می کند آنها را حذف کند تا بیش از این موجب نارضایتی و اعتراض کاربران نشود.
برخی بررسی های تازه نشان می دهد حدود ۱۲ درصد از نتایج جستجوی گوگل در صفحات اول آن آلوده به مطالب بی ارزش یا صفحات ویروسی است که امنیت کاربران را به خطر می اندازد. صاحب نظران معتقدند تداوم این وضعیت موقعیت کم وبیش مستحکم گوگل را در بازار جستجوی اینترنتی به خطر انداخته و از سهم این جستجوگر خواهد کاست.

برچسب‌ها
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.