شما اینجا هستید >>خانه » اخبار » اندروید آسیب‌پذیرتر از سیستم عامل آیفون

اگر چه اقبال به سیستم عامل اندروید گوگل روز به روز در حال افزایش است، اما مشکلات امنیتی عدیده آن باعث نگرانی و هشدار کارشناسان امنیتی شده است.
به گزارش ال نت به نقل از سی نت، بررسی های موسسه امنیتی ترندمیکرو نشان می دهد که سیستم عامل اندروید بیش از سیستم عامل iOS آیفون در برابر حملات هکرها و ویروس نویسان آسیب پذیر است و تا زمانی که این مشکلات جدی برطرف نشود باید در مورد استفاده از اندروید احتیاط کرد.
با توجه به متن باز بودن اندروید هکرها به راحتی می توانند از معماری و اصول اولیه طراحی آن مطلع شده و انواع و اقسام حملات شبکه ای را بر ضد این سیستم عامل سازماندهی کنند.
به گفته کارشناسان ترندمیکرو، اپل در این زمینه عملکرد بهتری نسبت به گوگل دارد و نکات امنیتی را دقیق تر رعایت می کند. در نتیجه ویروس ها نمی توانند به راحتی به این سیستم عامل نفوذ کنند.
گوگل که در زمینه جستجوی اینترنتی رقبای خود را پشت سر گذارده در اندیشه حضور قدرتمندانه در بازار گوشی های همراه و سیستم عامل های آنهاست، اما بی توجهی به نکات امنیتی و نشت اطلاعات از اندروید در درازمدت کاربران را نسبت به محصولات این شرکت در حوزه همراه بی اعتماد خواهد کرد.
هم اکنون سیستم عامل گوشی های بلک بری کماکان بیشترین سهم را در بازار سیستم عامل های همراه دارد.

VN:F [1.9.22_1171]
رای: ۰٫۰/۱۰ (۰ رای میانگین)
برچسب‌ها,
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.