شما اینجا هستید >>خانه » اخبار » بازار موبایل در انحصار سیستم عاملهای اندروید و سیمبین

پیش بینی های موسسه تحقیقاتی گارتنر نشان می دهد که تا سال ۲۰۱۴ بازار سیستم عاملهای ویژه تلفنهای همراه هوشمند در انحصار اندروید گوگل و سیمبین قرار خواهد گرفت.

به گزارش ال نت، برپایه پیش بینی های موسسه گارتنر ظرف چهار سال آینده ۸/۵۹ درصد از بازار سیستم عاملهای تلفنهای همراه هوشمند در اختیار دو سیستم عامل اندروید و سیمبین قرار خواهد گرفت.

اما با وجود اینکه تعداد دستگاههایی که مجهز به سیستم عامل سیمبین هستند از ۸/۸۰ میلیون در سال ۲۰۰۹ به ۳/۲۶۴ میلیون در سال ۲۰۱۴ خواهند رسید، سهم این سکو از این بازار از ۹/۴۶ درصد در سال ۲۰۰۹ به ۲/۳۰ درصد در سال ۲۰۱۴ کاهش خواهد یافت.

علت این کاهش، رشد رقم سیستم عامل اندروید گوگل خواهد بود به طوریکه ۷/۶ میلیون تلفن همراه هوشمند در سال ۲۰۰۹ مجهز به این سیستم عامل بودند که برطبق پیش بینی های گارتنر تعداد آنها به ۳/۲۵۹ میلیون دستگاه خواهد رسید به این ترتیب سهم این سیستم عامل از بازار موبایل از ۹/۳ درصد در سال ۲۰۰۹ به ۶/۲۹ درصد در سال ۲۰۱۴ افزایش خواهد یافت.

به اعتقاد گارتنر این رشد قابل ملاحظه به دلیل استفاده از این سیستم عامل در تلفنهای همراه سامسونگ، سونی اریکسون و موتورولا است.

همچنین سهم سیستم عامل بلک بری نیز کاهش خواهد یافت به طوریکه با وجود رشد عرضه تلفنهای همراه هوشمند بلک بری از ۳/۳۴ میلیون دستگاه در سال ۲۰۰۹ به ۵/۱۰۲ میلیون در سال ۲۰۱۴ سهم این سیستم عامل در بازار موبایل از ۹/۱۹ درصد در سال ۲۰۰۹ به ۷/۱۱ درصد در سال ۲۰۱۴ تنزل خواهد کرد.

براساس  ابن گزارش، سیستم عامل آی- فن اپل از ۸/۲۴ میلیون دستگاه در سال ۲۰۰۹ در ۳/۱۰۳ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۴ به کار خواهد رفت که این معنی رشد ۵/۰ درصدی از ۴/۱۴ درصد در سال ۲۰۰۹ به ۹/۱۴ درصد در سال ۲۰۱۴ خواهد بود.

در مورد سیستم عامل ویندوز فن مایکروسافت، بررسیهای گارتنر نشان می دهد که تعداد دستگاههای مجهز به این سیستم عامل از ۱۵ میلیون در سال ۲۰۰۹ به ۴/۳۴ میلیون در سال ۲۰۱۴ افزایش خواهد داشت اما باوجود این، سهم این سیستم عامل در بازار موبایل از ۷/۸ درصد در سال ۲۰۰۹ به ۹/۳ درصد در سال ۲۰۱۴ کاهش خواهد یافت.

VN:F [1.9.22_1171]
رای: ۰٫۰/۱۰ (۰ رای میانگین)
برچسب‌ها,
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.