شما اینجا هستید >>خانه » اخبار » بازتاب گسترده هک شبکه‌های رایانه‌ای آمریکا توسط چینی‌ها

انتشار خبر نفوذ چین به شبکه های رایانه ای وابسته به ارتش و دولت آمریکا بازتاب بسیار گسترده ای در رسانه های جهان داشته است.

به گزارش ال نت به نقل از کامپیوترورلد، بسیاری از کارشناسان و متخصصان این نفوذ بی سابقه را نشانه ضعف سیستم های امنیتی در ایالات متحده می دانند.
بر اساس اخبار منتشر شده چین در عرض ۱۸ دقیقه موفق به سرقت ترافیک اینترنتی دهها وب سایت وابسته به ناسا،‌ وزارت دفاع، نیروهای هوایی دریایی و زمینی و چندین وزارتخانه در آمریکا شده است.
بازتاب گسترده این خبر باعث شده تا برخی منابع خبری در آمریکا مدعی شوند در این زمینه اغراق شده و شدت و وسعت حمله کمتر از میزان ادعا شده بوده است.
کارگی لابوویتز از مدیران موسسه Arbor Networks می گوید سرقت ۱۵ درصد از ترافیک اینترنت توسط چینی ها اغراق است و این رقم بین ۱۰ تا ۱۵ درصد در نوسان است.
این در حالی است که کارشناسان دیگر می گویند حتی اگر چین موفق به سرقت و منحرف کردن ۱۰ درصد از ترافیک اینترنت شده باشد، باز هم آمریکا دچار بحران امنیتی و اطلاعاتی بزرگی شده است.
در عین حال برخی صاحب نظران نگران اقدامات تلافی جویانه آمریکا هستند و می گویند تداوم این وضعیت منجر به نبرد پردامنه ای در فضای سایبر خواهد شد که ممکن است تاثیر منفی بر نحوه استفاده کاربران از اینترنت بگذارد.

VN:F [1.9.22_1171]
رای: ۰٫۰/۱۰ (۰ رای میانگین)
برچسب‌ها
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.