شما اینجا هستید >>خانه » آخرین بررسی ها, دیگر, سخت افزار » بررسی فن Thermaltake Jing

ترمالتک نامی چینی برای این محصول خود انتخاب کرده است. جینگ که کلمه ای چینی است و به معنای بی سر و صدا می باشد البته انتخاب این اسم چندان هم بی ربط نبوده است و این فن در حالت سرعت کم فقط ۱۶ دسی بل صدا تپلید می کند.

ترمالتک در جینگ از یک فن ۱۲۰ میلی متری برای گردش هوا و خنک کردن پردازتده استفاده کرده است و در قسمت زیرین هیت سینک ۵ لوله مسی قرار داده است که وزن جینگ را بالا برده است.

جینگ فابلیت نصب بر روی انواع سوکت های جدید اینتل و ای ام دی از جمله LGA1366 و ۱۱۵۶ اینتل و AM3 و AM2+ ای ام دی را دارد و شما با انتخاب درست پایه می توانید به سادگی جینگ را نصب کنید اگر مشکلی هم بود دفترچه راهنما به کمک شما خواهد آمد.

تمام وسایل مورد نیاز برای نصب در جعبه وجود دارد اما برای نصب شما باید ابتدا دو فن ۱۲۰ میلی متری را از هیت سینک جدا کرده و پس از نصب هیت سینک به نصب فن ها بپردازید.

بعد از نصب بسیار ساده و راحت جینگ به سراغ تست کردن این فن و مقایسه کارایی آن با فن موجود در جعبه Core i7 و یکی از مدلهای کولر مستر پرداختیم تا ببینیم جینگ سبز رنگ چه برای گفتن دارد.

تست:

برای تست از پردازنده Core i7 965 اینتل مادربورد مبتنی بر چیپ ست X58 استفاده کردیم و برای رسیدن پردازنده به حداکثر دما نرم افزار های SPECviewperf 10 و Prime95 را برای مدت ۳۰ دقیقه اجرا کردیم. دمای اتاق ما در مدت زمان تست ۲۲ درجه سانتیگراد بود.

تفاوت دما در حداقل سرعت ۸۰۰ دور در دقیقه و ۱۳۰۰ دور در دقیقه فرق چندانی ندارد و کارایی کولر مستر بسیار بهتر استو در اورکلاک هم محدودیت سرعت فن ۱۳۰۰ دوردر دقیقه در برابر سرعت فن ۲۲۰۰ دور در دقیقه کولر مستر حرفی برای گفتن ندارد.

در کل جینگ همان طور که از اسمش مشخص است فنی کم صدا است و کارایی بالاتری نسبت به فن همراه پردازنده دارد اما جینگ آن چیزی نیست که اورکلاکرها نیاز دارند اما برای علاقه مندان به تماشای فیلم بسیار مناسب است البته نباید فراموش کرد که برای دست یابی به این عملکرد بی سر و صدا باید قیمت ۷۰ هزار تومانی آن را هم پرداخت کنید.

VN:F [1.9.22_1171]
رای: ۰٫۰/۱۰ (۰ رای میانگین)
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.