شما اینجا هستید >>خانه » آخرین بررسی ها, لپ تاپ » بررسی پردازنده های لپ تاپ سندی بریدج

 

سری جدید پردازنده های اینتل با معماری سندی بریدج معرفی و به بازار عرضه شدند. این پردازنده ها ادامه سری Core i  محسوب می شوند که می توانید بررسی کامل نسخه های دسکتاپ را مطالعه کنید. بسیاری از مدل های دسکتاپ وارد بازار ایران هم شده است اما قیمت ها کمی بالاست و طی یکی دو ماه آینده به قیمتهای جهانی نزدیکتر خواهند شد که این مساله خرید آنها را توجیه خواهد کرد.

همان طور که می دانید اینتل پردازنده های موبایل سندی بریدج ویژه لپ تاپ را هم در اختیار تولید کنندگان قرار داده است که این امر موجب ارزانتر شدن لپ تاپ های قدیمی تر شده است.

لپ تاپ های مجهز به پردازنده های سندی بریدج کم کم توسط کمپانی های مختلف معرفی و وارد بازار می شوند.

همانند پردازنده های دسکتاپ، پردازنده های موبایل سندی بریدج هم از کارایی بالاتری برخوردار بوده و به گفته اینتل این پردازنده ها ۴۲ درصد از سری قبلی کارایی بهتری دارند که در بازیها این افزایش کارایی ۵۰ درصد خواهد بود.

نمودارهای زیر نتایج تست لپ تاپ های مجهز به پردازنده Core i7 – 2820QM می باشد این مدل گرانترین و سریعترین پردازنده موبایل سندی بریدج می باشد که قیمتی بیشتر از ۵۰۰ دلار دارد. نتایج تست ها اثبات کرد که سری جدید پردازنده های اینتل کارایی بالاتری نسبت به نسل قبلی دارد و این تفاوت کارایی چشمگیر می باشد.

پیشرفت پردازنده های جدید بیشتر در کارایی گرافیکی بوده است. پردازنده گرافیکی مجتمع پردازنده های سندی بریدج کارایی مناسبی دارند که این امر بسیاری از کاربران را بی نیاز به پردازنده گرافیکی مجزا خواهد نمود.

ما برای تست پردازنده گرافیکی از بازی نه چندان چالش برانگیز  Unreal Tournament IIIاستفاده کردیم که نتایج تست را می توانید در نمودارها ببینید.

همانند پردازنده های دسکتاپ سندی بریدج، پردازنده های لپ تاپ هم با تکنولوژی ۳۲ نانومتری ساخته شده که این مساله موجب صرفه جویی در مصرف انرژی و افزایش عمر باتری خواهد شد.

برای تست باتری از پخش ویدیو استفاده شده است که مدت زمان اجرای ویدیو با یک بار شارژ باتری در نمودارها آمده است.

VN:F [1.9.22_1171]
رای: ۰٫۰/۱۰ (۰ رای میانگین)
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.