شما اینجا هستید >>خانه » آخرین بررسی ها, سخت افزار, لوازم جانبی » بررسی کیبورد بیسیم خورشیدی Logitech K750

 

خوب: استفاده از انرژی خورشیدی

بد: قیمت بالا، خسته کردن دستان کاربر هنگام تایپ متون بلند

پیشنهاد: K750 از انرژی خورشیدی استفاده می کند که این می تواند برای دوست داران محیط زیست و علاقه مندان به نکنولوژی های جدید، دلیل مناسبی باشد که تمایل به خرید این کیبورد پیدا کنند.

 

 

استفاده از نور خورشید برای تولید الکتریسیته سالهاست که نظر بسیاری از دانشمندان را به خود جلب کرده است. اما به دلیل هزینه های بالا و بازده پایین، هنوز به روشی مناسب و کاربردی برای تولید الکتریسیته تبدیل نشده است. شرکت هایی هم هستند که در برخی از محصولات خود به سمت استفاده از انرژی خورشیدی رفته اند.

لاجیتک یکی از این شرکت هاست که قصد کاربردی کردن استفاده از انرژی خورشیدی را دارد و به همین منظور کیبورد K750 خود را مجهز به این تکنولوژی نسبتا جدید کرده است.

در نگاه اول کیبورد K750 شباهت بسیاری به کیبورد لپ تاپ ها داردکه البته چندان هم متفاوت نیست و این کیبورد از طراحی شکلاتی برخوردار است که در لپ تاپ ها از سالهای بسیار دور استفاده می شود. به دلیل مجزا بودن کلیدها در چنین کیبوردهایی تمیز کردن آنها بسیار ساده است. که این موضوع خوش آیند بسیاری از کاربران به ویژه خانوم ها خواهد بود.

همان طور که گفتیم  K750با استفاده از انرژی خورشیدی کار می کند به همین دلیل سلول های خورشیدی در بالای دکمه های عملیلتی کیبورد قرار گرفته اند که وظیفه ی جذب نور را بر عهده دارند. لازم به ذکر است که این سلول ها علاوه بر جذب نور خورشید قابلیت جذب نور لامپهای فلورسنت معمولی را هم دارند. K750 می تواند انرژی دریافت شده از نور را در خود ذخیره کند تا در زمانی که محیط کار شما تاریک است یا به اندازه ی کافی روشن نیست از انرژی ذخیره شده استفاده کند. شما می توانید با استفاده از نرم افزار Logitech solar app میزان روشنایی نور محیط را اندازه بگیرد و از مکفی بودن آن برای فعال ماندن کیبورد خود اطمینان حاصل کنید.

جای نگرانی برای اتمام شارژ باتری این کیبورد بیسیم نیست و تقریبا همیشه باتری بیش از ۹۰ درصد در اتاق روشن معمولی شارژ دارد. ما در شب چراغ ها را خاموش کرده و در اتاق کاملا تاریک کیبورد را ترک کردیم پس از مدتی که بازگشتیم میزان شارژ باتری تغییری نکرده بود.

به خاطر داشته باشید که تایپ کردن با کیبوردهای شکلاتی چندان لذت بخش نیست البته این مساله در افراد مختلف متفاوت است اما اگر زیاد تایپ می کنید و به کیبوردهای ارگونومیک عادت دارید این کیبورد به شما توصیه نمی شود. ما پس از مدتی تایپ کردن با این کیبوردخستگی را در انگشتانمان حس می کردیم. اما برای تایپ کردن اصلا لازم نیست کلیدها را محکم فشار دهید و از این بابت عملکرد  K750مناسب است.

به دلیل آنکه  K750از انرژی خورشیدی برای کارکردن استفاده می کند در مصرف برق صرفه جویی می کند اما میزان این صرفه جویی اصلا قابل احساس نیست و اگر شما ۵۰ سال هم از این کیبورد استفاده کنید ۱۲۹ دلار پرداخت شده برای خرید این کیبورد را نمی توانید صرفه جویی کنید. از طرفی تایپ کردن مدوام با این کیبورد چندان خوشایند نیست و اگر قصد هزینه کردن چنین مبلغی را دارید گزینه های بهتری در دسترس شما هستند. اما برای آنها که علاقه مند به استفاده از تکنولوژی های جدیدی و دوستدار محیط زیست هستند همین میزان کم صرفه جویی در مصرف انرژی می تواند برایشان خوشایند باشد.

سالهاست که محصولات لاجیتک در بازار ایرانتوزیع می شوند اما مدتی است که توزیع آنها افزایش چشمگیری داشته و قیمت محصولات متعادل تر، و تنوع محصولات بیشتر شده است. البته باز هم بسیاری از مدلها در ایران نایاب هستند اما نکته بسیار عجیب که مدت هاست کاربران با آن مواجه اند در دسترس نبودن سایت لاجیتک برای کاربران ایرانی به دلیل تحریم هاست. ای کاش که واردکنندگان محصولات لاجیتک چاره ای برای این امر بیاندیشند تا کاربران دسترسی راحتری به نرم افزارها و درایورهای محصولات لاجیتک داشته باشند.

VN:F [1.9.22_1171]
رای: ۵٫۰/۱۰ (۶ رای میانگین)
بررسی کیبورد بیسیم خورشیدی Logitech K750, 5.0 out of 10 based on 6 ratings
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.