شما اینجا هستید >>خانه » Asus, آخرین بررسی ها, لپ تاپ » بررسی نت بوک Asus Eee pc 1001p

 

Eee pc  شرکت Asus همواره در رابطه با توسعه نت بوک پیشتاز بوده است. از این گذشته، شرکت که عملاً در بازاری در این مورد به وجود آورده بود و آنرا به صورت مجازی برای مدتی در اختیار خود داشت ، همانند  Dellو  HPو بقیه نمی توانست تصمیم بگیرد که خود نت بوک را توسعه بدهد یا نه.

Asusهمچنین تعدادی از بهترین نت بوکها را با طول عمر بالای باطری، صفحه کلید و Touch Pad خوب، نسخه های در آخرین مدلهای خویش با CPUهای دوگانه (دو هارد دیسک) و Nvidia Ion GPU تولید می کند. تنها چیزی که  Asusآن را نداشته است یک نت بوک یکنواخت و ساده با قیمت جادویی  350 هزار تومان می باشد. بسیاری از مدلهای اولیه دیگر شرکتها با قیمتی بالاتر از آن در حدود ۴۰۰ هزار تومان یا بیشتر ظهور کرده اند در حالی که شرکتهایی از قبیل  Acerقبل از آنها قادر به چپاول و بدست آوردن مشتری های تازه وارد شده بودند.

به زبانی  دیگر ، اگر شما به دنبال نت بوکی با تجهیزات استانداردی از قبیل Intel N450 CPU، رم ۱GB، ویندوز۷ و هارد دیسک ۱۶۰GB هستید هیچ دلیلی وجود ندارد که بیش از ۳۵۰ هزار تومان برای آن بپردازید. به خاطر همین است که ما از اینکه  Eee PC 1001Pهمه آن ویژگی های بالا را تنها با ۳۰۰ هزار تومان در خود جای داده است، از ان، هیچگونه احساسی در این مورد وجود ندارد که این محصول به طور مخصوصی کم ارزش به نظر می رسد، و حتی با وجود اینکه نسخه قدیمی  Touch Padو صفحه کلید  Asusدر ان به کار برده می شود. مدلهای با نمایشگر (Video accelerator ship, HP) است که ما به کار برده ایم.

طراحی این Eee PC بسیار شبیه به آن PC 1005 PE شرکت Asus می باشد که ما شاخص طراحی متداول آن را بررسی کرده ایم (و آن اولین نوت بوک Inter Atom N450بود که مورد بازبینی قرار دادیم). این سیستم با حالت داشتن بار یک شدگی نامحسوس به سمت لبه جلویی و کناره هایی که با ظریف کاری بر روی سرپوش آن گرد شده اند ، تبدیل به یک سیستم تاشویی شده است که در نگاه کلی براق به نظر می رسد.

این نسخه مخصوص به جای داشتن طرح مرسوم سیاه و سفید براق، دارای یک طرح شطرنجی مسطح و مات بر روی سرپوش آن می باشد که طوری ظاهر اغواکننده ای به ان می دهد که شرایط قیمیتی آن را به نوع دیگری منعکس می کند. در هر صورت این محصول نسبت به همنوع های پر زرق و برق گرانتر خود ، تجملی تر و خیالبلتر به نظر می رسد. انواع دیگر Eee PCهایی کا اخیراً ساخته شده اند به طور گسترده ای دارای صفحه کلیدهای هستند که کلیدهای آن به صورت جزیره ای مانند از هم فاصله دارند شبیه به انچه که ما بر روی مدل موفق HP Mini 5102مشاهده کردیم. با وجود این، مدل ۱۰۰۱ Pطرح قدین صفحه کلید Asusرا به کار برده است بدین صورت که از کلیدهای با رویه های مسطح که بسیار نزدیک به هم چیده شده اند ، استفاده کرده است. اگر به ما حق انتخابی داده شود، ما نسخه های با نت بوکهای گرانقیمت را ترجیح می دهیم ولی با همه اینها تفاوتشان حداقل است  و این مسئله انتخاب شخصی است که تفاوت در ان بسیار زیاد است. در هر صورت Touch Padنصب شده بر روی این مدل را بیشتر از  Touch Padطراحی شده بر روی مدلهای گرانتر Eee PC شرکت آسوس ، دوست داریم. Eee PC 1005 PE دارای  Touch Padمی باشد که از مواد پلاستیکی مشابهی درست مانند قسمت پایینی از نوعی مچ بند که مشخصه ان زمینه هایی با نقاط ریز و برجسته است، ساخته شده است. این حالت با اینکه مورد علاقه مانیست دارای کاربرد مفید می باشد و همچنین بعضی از مردم دوست ندارند این نقاط ریز را احساس می کنند . ۱۰۰۱ Pاز طرفی دیگر از صفحه سنتی و قدیمی Touch Pad استفاده کرده است که از ماده نسبتاً مقاوم و نرمی ساخته شده است. کاربرد آن در اندازه کامل بسیار آسانتر می باشد و بیشتر تداعی کننده لپ تاپهایی است که  Touch Padموجود در ان در اندازه کامل خود می باشد. هر دو نمونه ها متأسفانه به جای داشتن دکمه ها چپ و راست موس، (چیزی که همیشه ما را اذیت می کند) از تک میل آهنی هلالی شکل.

۱۰۰۱ Pصفحه نمایش معمول ۱۰ اینچی ۱,۰۲۴X600دارد، برای نوت بوک ۳۵۰ هزار تومانی چنین صفحه نمایشی خوب می باشد ولی در صورتی که بخواهی صفحات طولانی وب یا آفیس را در صفحه ی بالا یا پایین حرکت بدهی به صورت درهم بر هم احاس می شود. اگر شما به دنبال این هستید که کمی بیشتر از ۱۰۰ هزار تومان خرج کنید ، می توانید مدلهای با صفحات  1,366X768را که بعضی مواقع ۱۰ اینچی و اغلب اوقات ۱۱ اینچی می باشد، پیدا کنید.

این دقیقاً همانجایی است که هزینه خرج شده به ضرر دیدن می کند. بیشتر نت بوکهای که فقط اندکی نسبت به مدلهای خود گرانتر می باشد به جای داشتن سرعت ۸۰۲,۱۱g (که هنوز هم رایج تر است) از سرعن استاندارد ۸۰۲, ۱۱n, Wi-fi حمایت می کنند. شما همچنین استفاده از سیستم بلوتوث را که مخصوصاً برای موس ها قابل حمل در دسترس است، از دست می دهید.

معیار نت بوکهای رایج  Intels 1.66 GHz Atom N450بر حسب کارآی عمرشان دارای مزیت های نسبت به تراشه های قدیمی N270 , N280 Atom  می باشد. ولی کارآیی آنها در اجراهای اصلی شان تغییری نکرده است. منظور از این جمله این است که شما طول عمر باطری طولانی تری نسبت به نت بوکهای سال قبل مشاهده خواهید کردولی تفاوتی در اجرایشان احساس نخواهید کرد.

نصحیت های ما در مورد نت بوکهای استاندارد اینجا به کار می رود: سیستم های از قبیل ۱۰۰۱P PCبرای گشت و گذارهای وب، ایمیل، و پخش های نه چندان سنگین چند رسانه ای خوب می باشند، ولی هر گونه تلاش برای اجرای سنگین متعدد منجر به کند شدن  CPU آن خواهد شد.

مزایا: طراحی هوشمند: قیمت مناسب؛ باطری با طول عمر عالی

معایب: به عنوان نوت بوک عاری از قطعات غیر ضروری ، به خوبی از عهده رقابت با دیگر محصولات بر نمی آید.

مهمترین ویژگی: نسخه تازه وارد شده و محبوب نوت بوک Eee pc 1001p که به خوبی نسخه های گرانتر از خود نیز می باشد، آن را تبدیل به یک گزینه قاطع از پیش انتخاب شده کرده است.

VN:F [1.9.22_1171]
رای: ۵٫۲/۱۰ (۵ رای میانگین)
بررسی نت بوک Asus Eee pc 1001p, 5.2 out of 10 based on 5 ratings
برچسب‌ها, ,
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.