شما اینجا هستید >>خانه » MSI, آخرین بررسی ها, لپ تاپ » بررسی لپ تاپ MSI GT627

 

Intel Core 2 Duo P8400 (2.26GHz, 1066MHz, 3MB Cache)
۴GB DDR2 memory
Windows Vista Home Premium (32-bit, SP1)
NVIDIA GeForce 9800M GS graphics (1GB GDDR3)
۱۵٫۴ WXGA Glossy Display (1280×800)
DVDRW-SuperMulti
۳۲۰GB hard drive (7200rpm)
۸۰۲٫۱۱ b/g/n Wireless LAN with Bluetooth
۹۰W (19V) Power Supply
Battery: 6-cell
 Weight: 
 Size: 14.09" x 10.24 " x 1.06"~1.22

لپ تاپ MSI GT627 با روکش فلزی صیقلی براق و یک دکمه توربو  (Turbo)ساده برای افزایش زمان عملکرد، آخرین مدل از سری ۱۵ اینچ مخصوص بازیهای رایانه ای است. یک کارت گرافیک NVIDIA 98000 MG در کنار پردازنده دوهسته ای intel P4800 Core 2 dueدر داخل ظاهر بیرونی شیک این لپ تاپ جای داده شده است که میتواند هر بازی جدیدی که کاربر نصب می کند را اجرا می کند.

 

ساختار و طرح

مدل GT627 با روکش فلزی براق و قطعه های پلاستیکی قرمز رنگ دارای نمایی پیشرفته است. با نگاه به ظاهربیرونی آن ممکن است فکر کنیدکه این یک لپ تاپ تجاری ونه یک سیستم قابل حمل مخصوص بازی است.

بر خلاف برخی سیستم های بازی از توشیبا و دل شرکتMSI  بدنبال این بوده که این دستگاه را بصورت یک لپ تاپ سازگارتر برای کاربردهای روزانه ارائه دهد. یکی از فواید این لپ تاپ که در برخی از لپ تاپ های مخصوص بازی وجود ندارد این است که بخاطر بیرون آوردن آن حین یک جلسه کاری خجالت زده نمی شوید. کیفیت ساخت بخاطر به کار بردن فلز در قسمت خارجی عالی است. اما قسمتهای ضعیفی وجود دارد که باید بیشتر تقویت شوند.

در پوش نمایشگر یا اینکه خیلی نازک می باشد به اندازه کافی قوی و محکم است. آهن ربایی که در پوش صفحه نمایش را نگه میدارد بسیار قوی است . به طوریکه برای باز کردن آن به صورت اهرمی به هر دو دست نیاز است. جایگاه دست ها هم با همین روکش پوشانده شده اما همان مقاومت و سختی را ندارد. در این قسمت مقداری خمیدگی نا خوشایند وجود دارد که در برخی موارد به طرف صفحه کلید پیش رفته باعث ایجاد صدای کلیک می شود. کاربرانی که به دنبال ارتقای هر چیزی از  RAMگرفته تا دیسک سخت هستند باید بدانند که شرکت یک برچسب ضمانت در صفحه دسترسی و قفسه دیسک سخت  قرار داده است که اگر پاره شود ضمانت آن باطل می شود.

در عین حال متوجه شدیم تنها قسمت اصلی که رم، کارت گرافیک و پردازنده را در خود جای داده می تواند جزو قسمتهای غیرمجاز برای دسترسی محسوب شود، چرا جلوی کاربران برای ارتقای دیسک گرفته می شود؟

روکش براق و محکم با دستگاه های حافظه خوان و اثرانگشت خوان به خوبی جفت شده، با این حال برخورد با جسمی سنگین میتواند باعث ایجاد فرو رفتگی در آن شود.

نمایشگر

نمایشگر ۱۵٫۴ اینچی  WXGA glossyبا زمان پاسخ دهی سریع است و روشنایی بالای نور زمینه برای بازی کردن عالی است.

رنگها روشن بوده و اندازه کنتراست برای دیدن در شرایط محیطی تاریک مناسب است. درحالت روشنایی کامل نمایشگر GT627 در شرایط روشنایی یک دفتر کار بدون آنکه تصویر محو باشد، قابل دیدن است.

از آنجا که روشنایی منزل من به هیچ وجه به پای روشنایی دفتر کارم نمی رسد متوجه شدم که بهترین میزان روشنایی برای استفاده در منزل بین ۳۰ تا ۴۰ درصداست.

این نمایشگر با میدان گسترده افقی و دامنه عمودی محدود، زوایای دید متوسطی دارد.

با کج کردن صفحه نمایش به عقب رنگ ها به سرعت به هم می ریزند و وارون می شوند و یا با نزدیک کردن آن به خودتان، محو می شوند.

صفحه کلید و نشانگر لمسی

مدل GT627صفحه کلید با اندازه کامل دارد که مخصوص بازی ها ساخته شده و کلیدهای پر کاربرد در بازی ها پررنگ شده و همچنین نامبر پد هم در سمت چپ آن گنجانده شده است. من به طور کلی از طرفداران وجود نامبر پد روی لپ تاپ ها هستم. اما لپ تاپ های دارای این ویژگی معمولا بزرگتر از ۱۶ اینچ یا بالاتر هستند و نیازی به کوچک کردن اندازه استاندارد کلیدها برای بازشدن ندارند. اکثر صفحه کلیدها، کلیدهای مربع شکلی  دارند که رعایت دقت در تایپ را واقعا مشکل می سازد. حتی بعد از چند روز از استفاده از آن من هنوز مجبور بودم بجای لمس کردن کلیدها برای تایپ مستقیما به آنها نگاه کنم مگر اینکه  بخواهم چیز در هم و بر همی تایپ کنم. صفحه کلید خمیدگی مشخصی دارد و اینطور احساس می شود که انگار بر روی سازه نگهدارنده معلق است. خود کلیدها حالت پرتابی متعادلی به همراه تقه ای ملایم در هنگام فشردن دارند و اندکی هم لق می زنند.نشانگر لمسی بزرگ synaptics هم بعد از اینکه اخرین درایورها نصب کردم به خوبی کارکرد چرا که درایورهای synaptics  روی دستگاه نصب نیست بدون این برنامه کاربردی نمی توان پهنای نوار پیمایش را افزود یا ناحیه قابل لمس و از همه مهم تر حساسیت تشخیص لمس را تنظیم نمود. زمان پاسخدهی حتی در بازیهایی که حرکات سریعی را می طلبند، بدون تاخیر قابل درکی، سریع است. اندازه صفحه لمسی با فضای کافی برای حرکت دادن است بدون تماس با لبه ها مناسب است. اگر چه شخصا کلیدهایی را که پرتاب بلندتری دارند را ترجیح می دهم.

دکمه ها هم مثل جایگاه هم سطح صیقلی آلومینیومی را با گیره های کوچکی برای انعطاف حرکت، دارند، آنها برگشت سطحی بدون صدا درهنگام فشردن دارد.

کارایی

MSI0GT267 فعالیتهای روزانه رایانه ای را خیلی خوب انجام میدهد و جایگاه خود را را در اجرای بازیهای مدرن حفظ می کند. MSI با گنجاندن یک پردازنده اینل P8400CORE 2 DUE و کارت گرافیک  NVIDIA 9800M GSاین لپ تاپ ۱۵ اینچی جمع و جور با کارایی بیشتر لپ تاپ های مخصوص بازی ۱۷ اینچی تجهیز کرده است.

درصورتیکه فکر می کنید کارایی اولیه دستگاه برای کارهای روزانه شما کافی نیست. میتوانید با فشار دادن یک دکمه تا ۲۰ درصد تنظیم زمانی و عملکرد را افزایش دهید حالت توربو  (TURBO)سرعت پردازنده را با افزایش باس گذرگاه شمالی در حال کار از ۲٫۲۶ گیگاهرتز تا ۲٫۷۱ گیگاهرتز بالا می برد.

درواقعیت اگر بازی portalرا دروضوح ۸۰۰×1280 پیکسل با کیفیت بالا را اجرا کنید با فشاردن کلید توربو نرخ فریم از ۱۲۰ فریم در ثانیه به ۱۴۵ fps  افزایش می یابد.این افزایش کارایی بدون هیچ تاخیری بدون نیاز به اجرای مجدد بازی و یا ایجاد ناپایداری صورت می یگرد. بازیهایی که نیاز به پردازش بالای گرافیکی دارند ( مانند crysis) درحالت توربو چندان تقویت نمی شوند بازی  crysisدر کیفیت بالا و وضوح ۸۰۰×1280 پیکسل چه در حالت توربو باشد یا نباشد در  29 FPSباقی می ماند.

دیسک سخت western digital فوق سریع مدل scorpuoi زمان بارگذاری بازیها را کاهش داده و کارایی سیستم را روی هم رفته تا ۹۲ مگابایت در سرعت های بالا و ۷۰ مگابایت درسرعت متوسطه انتقال افزایش داده است، تنها سیستمی که می توانم به یاد بیاورم سرعت بالاتری داشته است برخی مدلهای با کارایی بالای SSDما بوده اند.

درگاه ها و امکانات جانبی

انتخاب درگاه ها بسیار خوب انجام شده است که شامل سه درگان USBیک Estatafirewire , VGA , HDMI درگاه شبکه LAN مودم و خروجی صدای پیرامونی است.این لپ تاپ همچنین یک قلاب آنتن در مدلهای که تیونر تلویزیون دارند و یک کارت خوان  SDHCچندمنظوره و یک شکاف اکسپرس کارت ۵۴ نیز دارد.

صدا و بلندگوها

در مقایسه با بیشتر لپ تاپ های ۱۵ اینچی بلندگوها درسطح زیر متوسط هستند و هیچ نشانی از صدای باس (bass)در آنها نیستند. همچنین بیش از هر چیز صدای برد متوسطه (midrange)را کم دارند. حداکثر صدای بلندگوها برای تماشای یک فیلم در اتاقی کوچک خوب است ولی با وجود سایر صداهای پس زمینه غیر قابل شنیدن خواهد شد. گوشی هدفون با ارائه سطح بالاتر صدا  کیفیت صوتی خیلی بیشتر می تواند بهترین همراه برای کاربر در هنگام استفاده های صوتی باشد.

گرما و نویز

لپ تاپ  MSI GT627به خاطرداشتن کارت گرافیک  NVIDIAدر هنگام اجرای بازی از لپ تاپ های متوسط گرمای بیشتری تولید می کند.هنگام بازی کردن این لپ تاپ روی پا و مچ شما را تا اندازه ای گرم می کند که ممکن است بخواهید در هر چندوقت به خودتان استراحت بدهید.

اگر جزء افرادی هستید که هنگام بازی لپ تاپ روی یک میز و در صورت امکان استفاده از یک ماوس خارجی است. طراحی این لپ تاپ ذاتا بد نیست. تنها جا دادن این همه قدرت در یک بدنه ۱۵ اینچی می تواند یک ریسک باشد. دماهای خارجی که در زیر لیست شده اند بر حسب درجه فارنهایت هستند. از نظر نویز فن های سیستم برای یک سیستم بازی نویز متوسطی ایجاد می کنند. که دراین شرایط عادی بی صدا، ولی در هنگام بازی صدای بلندتری دارند. این درصورتی است که شما دریک سالن کنفرانس کوچک، و نه در یک اتاق با نویز پس زمینه، ایستاده باشید.

شارژ باتری:

شارژ باتری برای یک لپ تاپ ۱۵ اینچ مخصوص بازی با تنها یک باتری ۶ سلولی متناسب است. مدت نگهداری شارژ باتری با روشنایی صفحه ۷۰ درصد، پروفایل مصرف برق بالانس و روشن بودن شبکه بی سیم، ۲ ساعت و ۳۵ دقیقه است. من یک باتری ۹ سلولی، حتی اگر بخاطر افزایش ظرفیت از پشت لپ تاپ بیرون زده باشد، را بیشتر ترجیح می دهم. حالت توربو، از آنجا که تنها درحالت اتصال به برق مستقیم میتواند روشن شود، نقش در عمر باتری ندارد.

نتیجه گیری

روی هم رفته لپ تاپ  MSI GT627ثابت کرده است که یک لپ تاپ سریع برای بازی و دارای ظاهر خوبی است، اما از نظر کیفیت ساخت جا برای بهبود بخشیدن دارد. کلیدهای صفحه کلید به نظر فنری هستند و از استحکام کافی برخوردار نیست و جایگاه دست خمیدگی قابل توجهی دارد.

این لپ تاپ کاراییش در بازی را در رنگهای واقعی و کارایی خوب حین بازی نشان می دهد. ویژگی توربو با این حال که به نظر نوعی ترفند جلب مشتری می رسد ولی دربرخی شرایط بازی نتایج خوبی را نشان میدهد. MSI در صورتی نخواهد این لپ تاپ را به عنوان سکوی پرتاب درنظر بگیرد، یکی از بهترین لپ تاپ های مخصوص بازی با قیمت عالی، ظاهری مناسب و کارایی بسیار بالا را ارائه کرده است

خوب: کارایی لپ تاپ مخصوص بازی ۱۷ اینچی و دریک قالب ۱۵ اینچی، قیمت مناسب، توربو برای افزایش کارایی سیستم، دیسک سخت بسیار سریع

بد: صفحه کلید برای تایپ کردن نامناسب است، جایگاه دست ها پیچ و تاب دار است.

VN:F [1.9.22_1171]
رای: ۷٫۰/۱۰ (۹ رای میانگین)
بررسی لپ تاپ MSI GT627, 7.0 out of 10 based on 9 ratings
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.