شما اینجا هستید >>خانه » MSI, آخرین بررسی ها, لپ تاپ » بررسی لپ تاپ MSI WIND U210

مشخصات دستگاه:

 

 

 

۱٫۰۶ GHz AMD althon neo processor NV-40 , 2GB 800MHz DDR2 *(1 Dimm), ATI MOBILITY RADEON X1270 GRPHICS, 802.11a/b/g/n wireless , 1Gb LAN,4-in – 1 card reader , 6-cell li – ion 58 WH battery 

Dimensions: (W×L×H) 11.71×7.49×0.55-1.22

Weight : 1.4 kg w\(with 6-cell battery)

 

خوب: صفحه کلید بزرگ و خوش دست، درگاه Mini PCI

بد: عمر پایین باتری نسبت به سری پردازنده های اتم

دستگاه ۱۲ اینچی MSI WIND U210نت بوکی است برای اشخاصی که صفحه نمایش و صفحه کلید کوچک  و یا پردازنده کند اتمی اینتل را نمی پسندند.

این دستگاه مجهز به پردازنده AMD althon neo processor NV-40  و پردازنده گرافیکی متوسطی است  و تقریبا مشابه HP pavilion dv2 می باشدکه فقط مقداری کوچکتر و با طراحی متفاوت تر است و دارای باطری بادوام تقریبی ۴ ساعت می باشد.

 

مشخصات طراحی

MSI WIND U210همانند برادر بزرگتر خود  MSI WIND10می باشد. که همراه قاب بسیار لطیف با طراحی بسیار خوب که برای حمل کردن بسیار آسان می باشد عرضه می شوند.

اندازه دستگاه برای قرار دادن درکول پشتی و یا کیف بسیارمناسب است.

طراحی دستگاه با وجه متفاوت بسیار زیبا بنظر می رسد. طراحی قاب بیرون مشکی براق و طراحی داخلی خاکستری است، تاچ پددر داخل یک فضای بسیار زیبا که مخصوص آن طراحی شده است قرار دارد.

تنها عیبی که میتوانم از ان شکایت کنم و مورد پسند نیست محل نصب باطری می باشد که کمی تراز آنرا به هم زده است.

کیفیت ساخت دستگاه به نظر  خوب می آید و هیچ نوع علامت و نشانی که حاکی از نقص و ایرادکیفیت ساخت می باشد دیده نمی شود.رنگ دستگاه به نظر بسیار عالی می آید و با انواع دیگر دستگاه هایی که ما قبلا بررسی کرده ایم تفاوت دارد.

لولاهای صفحه نمایش بسیار عالی و قوی ساخته شده اند به طوری که برای بازکردن دستگاه لازم است صفحه نمایش را با انگشتان هر دو دست گرفته و درب آنرا به یکباره باز نماید و زمانی که دردستگاه باز می شود هیچ مورد فرورفتگی و خمیدگی و لقی و تکان  خوردن در آن دیده نمی شوند. به نظر می رسدکه بدنه آن بسیار محکم است. و هیچ نوع نشانه ای از اشکال لقی و پیچشی در موقع حمل آن دیده نمی شود.

درپایین نت بوک قسمتهای وجود داردکه از پلاستیک بسیارنازک ساخته شده ولی درزمانی که پنل دسترسی برداشته می شودکمترین انعطاف را از خود نشان میدهد.

صفحه نمایش و بلندگوها

صفحه نمایش ۱۲٫۱ اینچی دستگاه MSI WIND 210با نسبت ۱۶:۹ و وضوح ۱۳۶۶ X768میباشد.

رنگها اشباع شده بنظر می رسند و درجه کنتراست بالای آن از کنتراست متوسط صفحه نمایش های محصولاتی  دیگری که ما دیده ایم بیشتر است و در حالت معمولی انعکاس نور در حد متوسط می باشد و صفحه نمایش کاملا براق و صاف می باشد.

اندازه نور پس زمینه خوب است و در فضای روشن به خوبی میتوانید با دستگاه کار کنید، ولی احتمالا به اندازه کافی برای فضای بیرون  قدرت ندارد.

بلندگوها با مقایسه با دیگر نت بوک ها به اندازه متوسط صدا دارند، مشروط بر اینکه درجه صدا را به اندازه کافی برای پخش موزیک بالا ببریم، همچنین تلفن های VIOPرا هم پشتیانی می نماید و میتوان فیلم های سینمائی مورد علاقه را نیز تماشا گرد. کیفیت صدا بسیار عالی نمی باشد این سیستم صدا به نسبت بدون باس و لوم میانه را عرصه می کند.اگر بخواهید که کاملا از موزیک و تماشای فیلم لذت ببرید باید از هدفون یا اسپیکر مجزا برای این مدل استفاده کنید و پیشنهاد دیگر اینکه از خروجی HDMIمیتوان استفاده کرد.

کیبورد و تاچ پد

اشخاصی که به وسیله صفحه کلید نت بوک دچار درد عضلانی شده اند کیبورد دستگاه U210را دوست خواهند داشت.

من متوجه شدم که تایپ کردن با آن بسیار راحت می باشد.

در قسمت راست کیبورد بر روی مرکز کلید برای آسایش انگشت فرو رفتگی کمتری دارد، ولی فقط در زمانی که فشار بیشتری بر روی آن میاورید متوجه آن می شوید.

وقتی بر روی کلید یک فشار ملایم میاوریم، کلید ها منحصر بفرد و بسیار ملایم عمل می کند هر کلید بنظر مسطح می نماید ولی دارای یک فرو رفتگی ملایم است که تا روی سطح ادامه دارد دلیل این موضوع کمک کردن به انگشتان در حال تایپ کردن است.

دستگاه MSI WIND U210شامل یک تاچ پد با طرح بسیار زیبا است که یک سطح کوچک برای انگشتان دست فراهم آورده اسن.

درست شبیه دستگاه MSI X – SLIM X340 درایورهای که برای این تاچ پد در نظر گرفته است برای یک تاچ پد دقیق و سریع با وظایف کامل و بدون هیچ گونه خصوصیات پیشرفته و در حالتهای متوسط می باشد. با نصب درایورهای درست در این محل و تستهائی که انجام داده ایم متوجه شدیم که این وسیله هیچ نوع مشکلی ندارد، و میزان حساسیتهای موجود در حالت عالی می باشد.

وقتی که برروی دکمه های تاچ پد فشار میاوریم همراه صدا است،اما پاسخگویی آن مناسب است.

پورتها  

پورتهای نصب شده برای نت بوک بالاتر از حد متوسط می باشند. دارای خروجی HDMI  و خروجی VGA  کارت گرافیک، ۳ پورت USB   و جک ۳٫۵ میلی متری ورودی وخروجی صدا و محل کارت خوان ۴×۱ SDHCمی باشد. داخل کامپیوتر یک درگاه  Mini PCIنیز موجود می باشد .

کارایی و نشانه ها

کارایی سیستم U 210  بسیار عالی می باشد بهمراه پردانزده AMD NW- 40و پردازنده گرافیکی تکمیلی ATI radeon X1270 و درحالت بی باری و یا کارائی کامل پردازنده AMD Neo از هر دو پردازنده ی اینتل اتم CULV جلوتر می باشد . تنها قسمتی از که خیلی خوب جوابگو نبوده قسمت گرافیک می باشد که بهتر بود کارت گرافیک  X4500استفاده میشد.در کل احساس می  شود سیستم بسیار فعال است . در تمام نواحی از قسمت زمان بوت شدن گرفته تا زمان اجرا و کردن صفحه اینترنت و نمایش ویدئویی HDعالی می باشد، ولی سیستم مقدور  نمی باشد که بدون مکث فیلم های ۱۰۸۰Pرا اجرا کند.

حرارت و پر سرو صدا

درجه حرارت سیستم روی درجه معقول در حالت معتدل ثابت می ماند. دو ناحیه گرمتر از نواحی دیگر می باشند که شامل چپ محلPALMRESTو پائین راست گوشه زیرین دستگاه U 210  می باشد.این ناحیه ها به محل پردازنده بسیار نزدیک می باشند ولی  بنظر می رسد که در زمانی که سیستم تحت فشار قرار می گیرد بسیار گرم می شود. در وضعیت عادی آنها در قسمت سطوح نواحی مورد نظر ایجاد حرارت می کنند، سر و صدای فن بسیار کم می باشد و در حالتی که سیستم درحالت تست می باشد و در حالت خفیف می نمایند. درحالت بیشترین سرعت فن صدای آن بسیارکم می باشدو فقط وقتی شما نزد یک کامپیوتر هستید قابل توجه می باشد.

عمر باطری

عمر باطریهای دستگاه MSI WIND U210خیلی خوب می باشند اگر چه مانند نت بوک های جدیدو همانند خود نمی باشد ما مشاهده کرده ایم که بسیاری از نت بوک ها در تمام روز به نیروی باطری دسترسی دارند بعضی از آنها حتی تا بالای ۱۰ ساعت هم عمر دارند.

نتیجه تست کردن دستگاه U 210در حالت ۷۹% درصد روشنائی صفحه نمایش و در حال فعال بودن وای فای و تنظیم ویندوز ویستا روی حالت نمایش ، به اندازه ۴ ساعت و نیم عمر داشت.

برای آنکه حد و حدود کارایی سیستم را روشن کرده باشیم این مقدار بالاتر از حد سیستم های نت بوک موجود قرار دادیم یعنی این حالت افت کارائی باطری برای بعضی از سیستمها ممکن است بدتر هم باشد.

نتیجه

به عنوان یکی از بهترین نت بوک ها، نت بوک MSI WIND U210 شایستگی هایش را ثابت کرده و انتخاب مناسبی است خصوصا برای اشخاصی که نت بوک بزرگتر از حد متوسط ۹-۱۱  اینچ را جویا می باشد. کارایی پردازنده سیستم کمی بهتر از پردازنده های اتم CULV اینتل است که قبلا تست کرده ایم. تنها ناحیه ای که در میانه کار کمی مکث دارد در قسمت گرافیک می باشد.

 

 

قیاس با چند هم خانواده، نمودار کوچکتر نشان دهنده عملکرد بهتر است

VN:F [1.9.22_1171]
رای: ۱۰٫۰/۱۰ (۱ رای میانگین)
بررسی لپ تاپ MSI WIND U210, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

۱ نظر

 1. amin می‌گه:

  سلام و خسته نباشید
  نیازفوری به بررسی دقیق شما درمورد لبتاب msi مدل u270 دارم
  بررسیدیگر شما را خواندم و مشخصاست که دقیق کار انجام شده است
  واقعا ممنون

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.