شما اینجا هستید >>خانه » اخبار » بی‌توجهی بسیاری از شرکت‌های تجاری به امنیت اطلاعات کاربران

بر اساس مطالعه جدید انجام شده، اطلاعات شخصی که در اختیار شرکت‌های تجاری قرار می‌گیرد ایمنی لازم را ندارد و می‌تواند مشکلات عدیده‌ای را برای صاحبان این اطلاعات به وجود آورد.
به گزارش ال نت به نقل از سی‌نت، برسی جدید انجام شده توسط "موسسه Imperva و Ponemon " روی ۵۰۰ شرکت نشان داد، حدود ۵۵ درصد از تمام شرکت‌های تجاری از برقراری ایمنی برای اطلاعات مربوط به کارت‌های اعتباری مطمئن هستند و در عین حال، هیچ گونه ایمنی برای شماره‌های امنیت اجتماعی، جزئیات اطلاعات حساب‌های بانکی و دیگر اطلاعات شخصی در نظر نگرفته‌اند.
این بررسی به منظور مشخص کردن میزان استفاده شرکت‌ها از "استاندارد امنیت اطلاعات مربوط به صنعت کارت‌های اعتباری "(PCI DSS) انجام شد. این استاندارد به منظور ایجاد امنیت لازم در سایت‌های اینترنتی شرکت‌ها، پایگاه‌های داده و دیگر سیستم‌های پردازش و ذخیره‌سازی اطلاعات شخصی کاربران تعریف شده است.
طبق مطالعه حاضر، ۷۱ درصد شرکت‌های تجاری ایمنی اطلاعات را اولویت اصلی خود نمی‌دانند و این در حالی است که ۷۹ درصد این شرکت‌ها اعلام کرده‌اند که پیش‌تر یک یا چند بار مورد حملات سارقان اینترنتی برای دسترسی به این اطلاعات قرار گرفته‌اند.
از زمان تصویب استاندارد PCI DSS در سال ۲۰۰۵ میلادی تاکنون، میزان سرقت اطلاعات کارت‌های اعتباری و سوءاستفاده از حساب‌های الکترونیکی کاربران افزایش یافته است.

برچسب‌ها,
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.