شما اینجا هستید >>خانه » مقالات ویژه » تجربیات دردناک رشد گوگل+

 

در حالیکه مدت زمان زیادی از رونمایی گوگل+ نمی گذرد اما این شبکه اجتماعی به موضوع مورد بحث در بسیاری از وبلاگها تبدیل شده است و بسیاری از وبلاگ نویسان چه معروف و چه غیر معروف این روزها مطالبی را در مورد گوگل+ منتشر کرده اند. این موضوع نه تنها در وبلاگهای خارجی به چشم می خورد بلکه وبلاگهای داخلی هم استقبال خوبی از گوگل+ نموده اندو در تمام محافل بحث در مورد غلبه گوگل+ به فیس بوک و یا شکست گوگل+ داغ است.

آنچه در ابتدای فعالیت گوگل+ منجر به آزردگی کاربران شد، ارسال ایمیلهای زیاد به کاربران در مورد افزوده شدن آنها به دایره دوستان و یا ثبت نظر در پستهای آنها بود. در پاسخ به این مشکل نایب رئیس گوگل از کاربران گوگل+ برای شرکت در طرح آزمایشی گوگل+ تشکر و از آنها به خاطر دریافت ایمیلهای متعدد عذر خواهی کرد.

تعداد دقیق کاربران گوگل+ مشخص نیست اما آنچه آشکار است تعداد کمتر کاربران گوگل+ نسبت به ۷۵۰ میلیون کاربر فیسبوک است.

این حقیقت که گوگل+ هنوز خیلی کوچک است اصلا شگفت انگیز نیست این امر دو دلیل عمده دارد. اول اینکه هنوز مدت زیادی از راه اندازی آن نمی گذرد و دوم اینکه هنوز گوگل+ به روی عموم بازگشایی نشده است و تنها از طریق دعوت نامه می توان به آن پیوست.

اما آنچه آشکار است سرعت رشد بالای گوگل+ است. طبق آنالیزهای پائول آلن کاربران گوگل+ هم اکنون بیشتر از ۴٫۵ میلیون نفر است.

رشد سریع برای یک شبکه اجتماعی خیلی خوب است اما مشکلاتی را هم به همراه داردهمانند مساله اسپم که در اواخر هفته گذشته برای گوگل رخ داد.

شبکه اجتماعی محدود همانند گوگل+ برای افرادی که به دنبال مکانی شخصی هستند مناسب است اما با رشد شبکه امکانات بیشتری به آن افزوده خواهد شد و این موجب می شود تا مکان دنج بسیاری از افراد به بازار شام تبدیل شود و این موجب می شود تا بسیاری از کاربران امروز گوگل+، آن را ترک کنند.

نکته دیگری که سبب می شود تا کاربران حال حاضر گوگل+ آن را ترک کنند، فقدان برخی از ویژگی هایی است که هم اکنون در گوگل+ وجود ندارد اما در سایر شبکه های اجتماعی یافت می شود. برای مثال امکانی که به شرکتها اجازه اطلاع رسانی در مورد محصولاتشان را بدهد. که هم اکنون در گوگل+ وجود ندارد.

دیگر امکانی که در گوگل+ وجود ندارد تایید افراد مشهور است.

برای مثال در تویتر اگر به صفحه Lady Gaga  یا Justin Bieber بروید عبارت verified account در کنار نام آنها به چشم می خورد که به بازدیدکنندگان اعلام می دارد، این پروفایل همان شخص است در حالی که در گوگل+ معلوم نیست پروفایل همان غرد معروف است یا پروفایلی جعلی.

برای مثال صفحه مارک زاکربرگ در گوگل+ موجود است در حالی که معلوم نیست آیا رهبر بزرگترین شبکه اجتماعی جهان در گوگل+ حساب دارد و یا این صفحه جعلی است. همین موضوع سبب شد تا رابرت اسکبل وبلاگ نویس معروف از زاکربرگ در پیامی صحت این پروفایل را جویا شود که نتیجه آن تایید صحت حساب گوگل+ زاکربرگ توسط خودش بود.

لازم به ذکر است که صفحه ای هم برای مایکل دل و بسیاری از افراد معروف دیگر وجود دارد. آیا می توان صحت تمام پروفایلها را از صاحبان آنها جویا شد؟

آنچه اهمیت دارد صحت پروفایل افراد مشهور و هنرمندان است که هم اکنون در گوگل+ وجود ندارد و اگر به سرعت این مشکل برطرف نشود سبب بی اعتمادی کاربران و سوء استفاده افراد سود جو خواهد شد.

Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.