شما اینجا هستید >>خانه » مقالات ویژه » توییتر و گوگل چطور به کمک مردم هند هنگام حملات تروریستی آمدند؟

چند ساعت پیش بود که چند حمله تروریستی به هند و انفجار سه بمب باعث ایجاد رعب و وحشت در شهر بمبئی مرکز این اتفاقات شد.

اما آنچه جالب توجه است، کارآمدی تکنولوژی و وب برای کمک به مردم و آسیب دیدگان بود. ساعت ۷ بعد از ظهر به وقت محلی خبر انفجار بمب به سرعت توییت شد و بسیاری از خبرنگاران و کمک رسانان و مردم به محل این انفجار ها شتافتند. تلفن های بسیاری به همدیگر زده شد و بسیاری نیز استفاده از پیامک را پیشنهاد دادند. پلیس نیز با استفاده از پیامک و ارسال همگانی، مردم را به آرامش و ماندن در خانه توصیه کرد. 

Nitin Sagar یکی از مدیران شرکت Map My India (وابسته به GPS و خدمات آن در هند) به سرعت اطلاعیه ای در گوگل ایجاد کرد و شماره تلفن و خطوط مورد نیاز و کمک رسان را در آن قرار داد. به گفته خودش از ۵ شماره شروع شد و طی چند ساعت توسط کمک مردم بیش از ۲۰۰ شماره در آن قرار داده شد.

 

 

در توییتر، افرادی که در کنار محل حادثه زندگی میکردند، شماره تلفن خود را برای افراد حادثه دیده ای که نیاز به کمک داشتند، منتشر کردند. مردم هند تمام اتفافات از جمله اخبار، نیاز به خون، اطلاعیه، حمایت و … را از طریق یک حساب کاربری در توییتر (MumbaiBlasts) منتشر کردند. پلیس نیز به کمک این رخداد آمد و اجازه داد خبرگزاری ها و مردم شماره تلفن ها را بار ها و بارها توییت کنند که این همدلی و همیاری از طریق توییتر باعث شگفت زدگی بسیاری شد. 

در همین راستا Ajay Kumar با ایجاد یک نقشه آنلاین برای پیگیری و دنبال کردن پیشرفت ها و اتفاقات نیز باعث به روز ماندن مردم از آخرین رخدادها شد. 

 

 

۱۷۳ هزار نفر با توییت کردن آخرین اخبار و اتفاقات باعث کمک رسانی شگرفی شدند. مسائلی مانند نیاز به خون در اولویت بود زیرا سازمان کمک رسانی خون هند آخرین نیازمندی ها را توییت میکرد.

 

 

مساله مهمتر نیز ترافیک بود. وقتی مردم از طریق وب و توییتر آخرین رخدادها و اتفاقات و کمک رسانی ها را پیگیری میکردند، وارد خیابان ها نشده و ترافیک نیز سبک بود.

و به همین شیوه باز هم تکنولوژی جان بسیاری از انسانها را نجات داد و باعث همیاری و همدلی و همکاری بهتر مردم شد.

VN:F [1.9.22_1171]
رای: ۱۰٫۰/۱۰ (۱ رای میانگین)
توییتر و گوگل چطور به کمک مردم هند هنگام حملات تروریستی آمدند؟, ۱۰٫۰ out of 10 based on 1 rating
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.