شما اینجا هستید >>خانه » اخبار » جاسوسی اپل برای پلیس با ارائه اطلاعات شخصی

افشای ابعاد جدیدی از بی توجهی اپل به حریم شخصی کاربران و نقض آن بر خشم و عصبانیت کاربران افزوده است.

به گزارش ال نت به نقل از بیزینس ویک، اپل از طرق آیفون و آی پد نه تنها اطلاعات مربوط به محل جغرافیایی حضور کاربران خود را جمع آوری کرده، بلکه این اطلاعات را در اختیار نیروهای امنیتی و پلیس در چند کشور جهان قرار داده است.
الکس لوینسون ۲۱ ساله محققی که بررسی های گسترده ای در مورد قانون شکنی های اپل انجام داده و در موسسه فناوری روچستر شهر نیویورک کار می کند، معتقد است دامنه تخلفات اپل با سوءاستفاده از محبوبیت تولیداتش در میان کاربران در سراسر جهان محدود به جمع آوری اطلاعات مکانی از کاربران نیست.
به گفته وی، اپل دیتابیس های بزرگی حاوی اطلاعات شخصی کاربران طراحی کرده و آنها را در اختیار برخی محافل امنیتی نیز قرار داده است، هر چند هنوز اطلاعات جامع و دقیقی در این زمینه وجود ندارد.
به گفته وی، اپل که متوجه وخامت اوضاع شده هیچ همکاری با محققان نمی کند و حتی رسانه های بزرگ غربی هم به بهانه عدم وجود منابع دقیق این تخلف اپل را به طور گسترده پوشش نداده اند.
وی وعده داده که در آینده اطلاعات بیشتری را در مورد همکاری اپل با نیروهای امنیتی آمریکا و انگلیس و نقض حریم شخصی کاربران گوشی آیفون و رایانه لوحی آی پد افشا خواهد کرد.

برچسب‌ها
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.