شما اینجا هستید >>خانه » اخبار » دادگاه سوئیس علیه گوگل شروع به کار کرد

دادگاهی در سوئیس از کمیسیونر حفاظت از دیتای این کشور خواست تا گوگل را برای مات کردن تصاویر و چهره افرادی که از طریق سرویس نمای خیابانی قابل مشاهده است، تحت فشار بگذارد.

به گزارش ال نت به نقل از سی نت، سرویس نمای خیابانی که تصاویری سه بعدی از خیابان ها و اماکن عمومی شهرهای مختلف را به نمایش می گذارد در یکی دو سال اخیر همیشه مناقشه برانگیز بوده و گوگل به علت نقض حریم شخصی کاربران از طریق این سرویس بارها و بارها محکوم شده است.
این بار سوئیسی ها نگران عملکرد این سرویس شده اند و کمیسیونر فدرال حفاظت از اطلاعات و دیتا در این کشور خواستار آن شده تا تصاویر افرادی که از طریق این سرویس به طور واضح قابل مشاهده است، مات شده یا حذف گردد.
نماینده گوگل به همین منظور جلساتی را با پنج قاضی منصوب شده از سوی دادگاه برگزار کرده و قرار است حکم نهایی در مورد گوگل ظرف چند هفته آینده صادر شود.
گوگل از زمان راه اندازی سرویس نمای خیابانی خود در سوییس در آگوست سال ۲۰۰۹ همواره با اعتراضات نهادهای مدنی و همین طور دولت مواجه بوده است.
سوئیس هشدار داده اگر گوگل به هشدارهای دادگاه توجه نکند به طور جدی با آن برخورد می شود. گوگل در واکنش اعلام کرده این سرویس را به طور جدی تحت نظارت دارد تا از وقوع هرگونه مشکل جلوگیری کند.

برچسب‌ها
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.