شما اینجا هستید >>خانه » اخبار » دولت چین به گوگل حمله کرده است

سایت ویکی لیکس که در روزهای اخیر اسناد محرمانه ای مربوط به رویدادهای سیاسی دنیا منتشر کرده است تائید کرد که در پشت حملات سایبری سال گذشته به موتور جستجوی گوگل دولت چین قرار داشته است.

به گزارش ال نت به نقل از نیویورک تایمز، سال گذشته موتور جستجوی گوگل مورد حملات سایبری گسترده ای قرار گرفت. تحقیقات نشان داد که سرنخ این حملات در چین است. به این ترتیب اختلافات میان گوگل و دولت چین بالا گرفت. هر چند در آن زمان دولت چین هرگونه مشارکت در حملات سایبری به سرورهای شرکت گوگل را تکذیب کرد و آن را ادعایی بی اساس خواند.

اکنون سایت "ویکی لیکس" با انتشار اسنادی ادعا کرده است که حمله سایبری به گوگل و ۳۴ شرکت بزرگ آمریکایی فعال در عرصه IT توسط دولت چین و در قالب عملیاتی به نام "عملیات سپیده دم" هدایت شده است.

در این سند آمده است: "یک عملیات هک کردن جهانی: دفتر سیاسی چین نفوذ به سیستم انفورماتیکی گوگل را در این کشور برنامه ریزی کرده است."

منبع این ادعا یک سند خصوصی مربوط به تماس میان دولت چین و سفارت آمریکا در پکن است.

 در این سند سرقت شده آمده است که حمله به گوگل را یک شرکت خرابکاریهای انفورماتیکی که از کارشناسان انفورماتیکی شرکتهای خصوصی و جنایتکاران سایبری که در استخدام دولت چین هستند تشکیل شده است انجام داد.

این سند همچنین نشان می دهد که طرح نفوذ به سیستمهای انفورماتیکی شامل حمله به زیرساختهای IT دولت آمریکا و اتحادیه اروپا نیز می شد که تمام این حملات از سال ۲۰۰۲ آغاز شده اند.

هرچند بسیاری معتقدند که این افشاگریها برای ساخت یک سند مکتوب کافی نیست. در حقیقت این ادعا برپایه یک "منبع انسانی" و یا "شنود تماس تلفنی دولت چین با سفارت آمریکا" بوده و بنابراین یک سند فیزیکی و عینی نیست.

تاکنون گوگل هیچ واکنشی به این خبر نشان نداده است.

VN:F [1.9.22_1171]
رای: ۰٫۰/۱۰ (۰ رای میانگین)
برچسب‌ها
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.