شما اینجا هستید >>خانه » اخبار » دو هکر ایرانی در اراک دستگیر شدند

دو مرد جوان که با هک کردن هفتصد سایت خارجی و شش سایت در کشور اقدام به استفاده از اینترنت رایگان آنها می‌کردند، در اراک دستگیر شدند.

به گزارش ال نت به نقل از جام جم، هفته گذشته مدیر یک شرکت تجاری با حضور در پلیس آگاهی اراک از هک شدن سایت اینترنتی شرکت خود خبر داد.

شاکی به پلیس گفت: در حال بررسی حساب ‌های مالی شرکت بودم که سایت اینترنتی‌مان به یکباره هک شد. چند روز بعد پیام اینترنتی دریافت کردم که در آن نوشته شده بود، این یک اخطار است، در روزهای بعدی موجودی حساب شما ناپدید می‌شود و بعد سایت شرکت دوباره فعال شد.

با تشکیل پرونده قضایی، تحقیقات برای دستگیری هکر اینترنتی آغاز شد. در ادامه جستجوها پنج شهروند دیگر نیز با حضور در مرکز پلیس، شکایت‌های مشابهی کردند.

ردپای مرد جوان در هک کردن سایت‌ها

با بررسی پرونده‌ها معلوم شد، هکر ناشناس با قطع سایت‌های اینترنتی شاکیان به اطلاعات خصوصی آنها دسترسی یافته و رایگان دو تا سه روز از شبکه اینترنتی آنها استفاده کرده است. با مشخص شدن این موضوع، روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله تازه‌ای شد.

در ادامه معلوم شد، مرد جوان که در شهر دلیجان زندگی می‌کند، از اینترنت شاکیان استفاده می‌کند. با شناسایی هویت مرد جوان، مأموران با نیابت قضایی به شهر فوق رفتند و پس از محاصره محل، وی را دستگیر کردند. متهم جوان به پلیس آگاهی اراک منتقل و بازجویی شد.

متهم در اظهاراتش به پلیس گفت: من و دوستم به خاطر مشکلات مالی نمی‌توانستیم ساعت‌های طولانی از اینترنت استفاده کنیم؛ بنابراین، تصمیم به هک کردن سایت‌های اینترنتی گرفتیم. از شش سال پیش وب‌گردی را شروع کردیم. با نفوذ به شبکه‌های خانگی، شرکت‌ها و سازمان‌ها، سیستم اینترنتی آنها را هک کرده و با به دست آوردن اطلاعاتشان، اینترنت آنها را به شبکه خانگی‌مان منتقل و به طور رایگان از آن استفاده می‌کردیم.

متهم با اشاره به هک کردن هفتصد سایت خارجی و شش سایت در کشور گفت: ‌در این مدت پس از هک کردن سایت‌ها، برای صاحبان آنها اخطارهای دروغین می‌فرستادیم تا آنها را بترسانیم. فهرستی از سایت‌هایی که هک کرده بودیم، در اختیارمان بود تا در صورت نیاز با ورود به حساب مالی مدیران آن سایت‌ها، پول‌هایشان را سرقت کنیم.

در پی اعتراف متهم، دیگر همدست وی نیز تحت تعقیب قرار گرفت و دستگیر شد.

سرهنگ رفیعی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در این زمینه به «جام‌جم» گفت: ‌متهمان در بازجویی‌ها ادعا کرده‌اند که فقط از اینترنت مدیران سایت‌ها به طور رایگان استفاده کرده‌اند. تحقیقات در این رابطه ادامه دارد.

برچسب‌ها
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.