شما اینجا هستید >>خانه » اخبار » رایانه‌های کوانتومی در راهند

در حالی که تلاش برای ساخت رایانه های فوق سریع کوانتومی کماکان ادامه دارد، گروهی از محققان فناوری جدید و ساده تری برای رساندن سرعت رایانه های فعلی به حد سرعت رایانه های کوانتومی ابداع کرده اند.

به گزارش ال نت به نقل از پی سی ورلد، جان واتروس از محققان دانشگاه واترلو در این زمینه می گوید: در حال حاضر بودجه های کلانی در آمریکا و اروپا به طراحی و ساخت رایانه های کوانتومی اختصاص یافته، اما با استفاده از الگوریتم های تازه هم می توان به سرعت های بالایی دست یافت.
به گفته وی، چنانچه این الگوریتم ها در خدمت طراحی نرم افزارهای مناسبی قرار بگیرند، نتیجه کار درخشان بوده و می توان رایانه های بسیار مدرن تری تولید کرد.
وی با همکاری تعداد دیگری از اساتید این دانشگاه در حال آزمایش نمونه اولیه ای از رایانه های فوق سریع است که با استفاده از یکی از همین الگوریتم ها ساخته شده اند. همچنین با استفاده از الگوریتم های یاد شده تعدادی از نرم افزارهای سنتی و کلاسیک ارتقاء داده شده اند و عملکرد آنها به صورت تئوریک در حد رایانه های کوانتومی افزایش یافته است.
نتیجه این بررسی ها در جدیدترین شماره نشریه معتبر Communications of the ACM منتشر شده است، هر چند تا نهایی شدن این تحقیقات راه درازی در پیش است.

VN:F [1.9.22_1171]
رای: ۰٫۰/۱۰ (۰ رای میانگین)
برچسب‌ها
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.