شما اینجا هستید >>خانه » اخبار » رشد ۸ درصدی عرضه رایانه‌های شخصی در خاورمیانه

بر اساس آخرین گزارش متتشر شده از سوی شرکت تحقیقاتی IDC در مورد وضعیت بازار رایانه در منطقه خاورمیانه و آفریقا، افزایش تمایل بخش آموزشی این منطقه به خرید رایانه‌های جدید موجب شده تا فروش رایانه‌های شخصی در این مناطق افزایش یابد.

به گزارش ال نت به نقل از گلف‌نیوز، شرکت تحقیقاتی IDC در مطالعه جدید خود به این نتیجه رسیده است که صادرات رایانه‌های شخصی به خاورمیانه و آفریقا در فصل نخست سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۷٫۸۶ درصدی را پیش‌رو داشته است.
طبق آمار موجود در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۱ میلادی تعداد ۱٫۵۱ میلیون دستگاه رایانه شخصی وارد خاورمیانه و آفریقا شده است که این رقم برای فصل نخست سال ۲۰۱۰ میلادی ۱٫۴۰ میلیون دستگاه گزارش شده بود.
بر اساس پیش‌بینی صورت گرفته توسط کارشناسان و تحلیلگران مرکز IDC، در فصل نخست سال جاری میلادی میزان صادرات رایانه‌های شخصی به کشورهای حومه خلیج فارس رشد ۴٫۴۳ درصدی داشته و در مجموع ۲۵۴ هزار و ۳۵۷ دستگاه رایانه در این منطقه عرضه شده است. در مدت مشابه سال قبل تعداد رایانه‌های شخصی وارد شده به کشورهای حومه خلیج فارس ۲۴۳ هزار و ۵۴۹ دستگاه گزارش شده بود.
گفته می‌شود که میزان صادرات رایانه‌های شخصی وارد شده به امارات متحده عربی به دیگر کشورها نیز بسیار بیشتر از عرضه دیگر محصولات الکترونیکی و مصرفی بوده است.
طبق آمار موجود، بیش از ۵۰ درصد رایانه‌های شخصی که به امارات متحده عربی وارد می‌شوند، از این کشور به عراق، ایران، سوریه، پاکستان و برخی کشورهای آفریقایی صادر می‌شوند.
در فصل نخست امسال میزان صادرات رایانه‌های شخصی به امارات متحده عربی نیز رشد ۱۴ درصدی را پیش‌رو داشته و بر این اساس ۵۶۳ هزار و ۷۲۹ دستگاه رایانه در این کشور عرضه شده است.
مرکز تحقیقاتی IDC همچنین اعلام کرده است که میزان درآمد حاصل از صادرات رایانه‌های شخصی در امارات از ۱٫۰۶ میلیارد دلار در فصل نخست سال ۲۰۱۰ به ۱٫۱۴ میلیارد دلار در مدت مشابه امسال رسیده است.

Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.