شما اینجا هستید >>خانه » اخبار » شارژ دستگاههای دیجیتالی با استفاده از امواج موبایل

تا کنون حرف و حدیث های بسیاری در باره مزایا و معایب امواج موجود در فضا گفته و شنیده شده است. امواج الکترومغناطیسی از جمله ماهواره ها، شبکه های مخابراتی و موبایل، رادیو و تلویزیون و … سراسر محیط پیرامون ما را احاطه کرده اند و شاید زندگی بدون آنها سخت و ناممکن باشد. از معایب مهم امواج با فرکانس بالا نیز یونیزه کردن مولکولهای خون و ایجاد سرطان است. اما این بار محققان به فکر استفاده از آنها افتاده اند.

به گزارش ال نت به نقل از موبال مگ، محققان موسسه تکنولوژی جورجیا GIT، موفق به ساخت ادواتی شده اند که جاذب تمام این امواج بوده و با کنترل انرژی محیط میتوانند به عنوان منابع تغذیه انرژی دستگاههای کوچک مانند ریز پردازنده ها، چیپ های مخابراتی و … مورد استفاده قرار گیرند. 

این تیم تحقیقاتی با استفاده از ترکیب سنسورها، مهارکننده های انرژی و آنتن ها، دیوایس مذکور را ساخته و آن را روی کاغذ پرینت کرده اند! این تکنولوژی از فرکانس FM تا رادار یعنی ۱۰۰MHZ تا ۱۵GHz را پشتیبانی میکند و با ذخیره آنها، تبدیل از AC به DC آنها را در باتری ذخیره میکند.

 

 

 

Manos Tentzeris استاد این گروه تحقیقاتی گفت: "ما با استفاده از آنتن های فوق پهن باند که به ما امکان استفاده از سیگنالهای متفاوت با فرکانسهای مختلف را میدهد، توانستیم این امواج را جذب و به همین دلیل نیز با هم افزایی انرژی آنها، به میزان انرژی مناسبی (تا چند میلی وات) دست یافتیم".

برچسب‌ها,
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.