شما اینجا هستید >>خانه » اخبار » فایرفاکس هم از دست هکرها در امان نماند

شرکت موزیلا سازنده مرورگر فایرفاکس در تلاش برای رفع یک آسیب پذیری در این مرورگر است که هکرها با استفاده از آن می توانند تروجان های مخرب خود را بر روی رایانه فرد قربانی نصب کنند.

به گزارش ال نت به نقل از اینترنت ویک، اولین بار یک شرکت امنیتی نروژی به نام Norman ASA این حفره را در فایرفاکس ۳٫۵ . ۳٫۶ شناسایی کرد.
هکرها با سوءاستفاده از این نقص حتی توانسته بودند وب سایت جایزه نوبل را در هفته گذشته آلوده کرده و سر وصدای زیادی به راه بیندازند.
در صورتی که کاربران فایرفاکس در زمان فعال بودن فرایند این حمله از سایت جایزه نوبل بازدید می کردند، تروجان مربوط به آن به طور خودکار بر روی رایانه شخصی آنان نصب می شد.
در مرحله بعد این بدافزار تلاش می کند تا به دو آدرس اینترنتی که مربوط به سروری در تایوان هستند، متصل شود.
در صورت موفق بودن این ارتباط، هکرها می توانستند به تمامی اطلاعات رایانه آلوده شده دسترسی پیدا کرده و انواع سوءاستفاده های مادی و معنوی را به عمل آورند.
موزیلا که برای رفع این مشکل به شدت در تلاش است می گوید فعلاً سایت جایزه نوبل را بلوکه کرده تا یک راه حل قطعی برای این مشکل پیدا کند.
با این حال ممکن است این تروجان در سایت های دیگری هم موجود باشد. موزیلا همچنین به کاربران توصیه کرده که جاوا اسکریپ را بر روی فایرفاکس غیر فعال کنند.

VN:F [1.9.22_1171]
رای: ۰٫۰/۱۰ (۰ رای میانگین)
برچسب‌ها, ,
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.