شما اینجا هستید >>خانه » اخبار » فشای اطلاعات شخصی در قالب برنامه‌های کاربردی فیس‌بوک

گزارشی که به تازگی منتشر شده نشان می دهد برنامه های مهمی که در فیس‌بوک وجود دارند به افشای اطلاعات شخصی کاربران و اعضای این سایت کمک می کنند.

به گزارش ال نت به نقل از زد دی نت نتایج این بررسی که در نشریه وال استریت منتشر شده حاکی است که دهها میلیون برنامه موجود در این سایت که توسط کاربران آن طراحی شده و مورد تایید فیس بوک قرار گرفته اند، هم در اصل به شرکت های تجاری و شرکت های تبلیغاتی آنلاین امکان می دهند تا عادات و علائق کاربران فیس بوک را تعقیب کنند.
این برنامه ها به گونه ای طراحی شده اند که حتی اگر کاربر تنظیمات شدید و سخت امنیتی را هم بر روی حساب کاربری خود فعال کند باز هم این برنامه ها قادر به سرقت اطلاعات وی خواهند بود.
فیس بوک که به علت این رسوایی ها و بی توجهی ها مورد انتقادات شدید قرار گرفته، مدعی شده در حال آماده سازی فناوری جدیدی است که هدف از طراحی آن مقابله با نشت اطلاعات از طریق برنامه های ثالث است.
برنامه های فعلی به راحتی نام و نام خانوادگی، فهرست دوستان و علائق وی را در دسترس اشخاص و گروه های ثالث قرار می دهند. از جمله برنامه های مشهوری که چنین توانایی هایی دارند می توان به Farmville، Frontierville،‌ Texas HoldEm Poker اشاره کرد.

VN:F [1.9.22_1171]
رای: ۰٫۰/۱۰ (۰ رای میانگین)
برچسب‌ها
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.