شما اینجا هستید >>خانه » مقالات ویژه » قدرتمندترین افراد دنیای تکنولوژی

فوربس در ادامه انتشار لیست ترین های جهان، این بار اسامی قدرتمندترین شخصیتهای جهان را منتشر کرده است که در بخش تکنولوژی، برترین رتبه به بیل گیتس بنیانگذار شرکت مایکروسافت رسیده است.

گیتس در حال حاضر دهمین شخصیت قدرتمند جهان است و استیو جابز مدیر عامل و بنیانگذار شرکت اپل این بار چند پله عقبتر از گیتس قرار گرفته است. گیتس که از مسئولیت روزانه خود در شرکت مایکروسافت به دلیل تمایل به حضور در برنامه های بشردوستانه بنیاد ملیدندا و بیل گیتس کناره گیری کرده است به دلیل توانایی اش در قانع کردن ۴۰ نفر از ثروتمندترین افراد جهان برای اهدای بخش بزرگی از ثروتشان به فعالیتهای خیریه این رتبه را در جدول فوربس به دست آورده است.

گیتس در این رتبه بندی هفت پله بالا بالاتر از استیو جابز ایستاده است، فردی که به اعتقاد فوربس به دلیل خلاقیت و توانایی جنون آمیزش در اداره کردن سالانه تجارتی چند میلیارد دلاری با استفاده از تجهیزات ارتباطاتی کوچکی از قبیل آی-فن و آی-پد هفدهمین فرد قدرتمند در جهان است.

گوگل نیز مانند همیشه در این لیست جایی را برای خود حفظ کرده است زیرا دو بنیانگذار جوان گوگل، لری پیچ و سرگئی برین در لیست فوربس به صورت مشترک در رتبه ۲۲ قرار گرفته اند.

نکته قابل توجه لیست فوربس اینجاست که با وجود اینکه شبکه اجتماعی فیس بوک در جهان ۵۰۰ میلیون کاربر دارد، فوربس مارک زوکربرگ بنیانگذار این شبکه اجتماعی را به عنوان چهلمین فرد پر قدرت جهان معرفی کرده است.

از دیگر افراد مشهور جهان تکنولوژی که در لیست پر قدرت ترینهای فوربس به رتبه ای دست پیدا کرده اند می توان به "رابین لی" مدیر اجرایی موتور جستجوی چینی "بایدو" در رتبه ۴۶، "جف بزوس" از شرکت آمازون در رتبه ۶۶، و جولیان آسانگ مشهور که به خاطر افشاگری های وب سایت ویکی لیکز جنجالهای فراوانی را دامن زده است، آخرین رتبه یعنی رتبه ۶۸ لیست را به خود اختصاص داده است.

VN:F [1.9.22_1171]
رای: ۰٫۰/۱۰ (۰ رای میانگین)
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.