شما اینجا هستید >>خانه » اخبار » کرم زئوس علیرغم دستگیری طراحانش کماکان قربانی می گیرد

علیرغم دستگیری دهها تن از اتباع بریتانیا، آمریکا، اوکراین و روسیه به جرم مشارکت در طراحی و نگارش کرم خطرناک زئوس ، کرم یاد شده کماکان فعال است.

به گزارش ال نت به نقل از نتورک ورلد، این کرم که به طور اختصاصی برای سرقت پول از حساب های بانکی کاربران طراحی شده است تاکنون بیش از ۷۰ میلیون دلار پول را به حساب هایی در اروپای شرقی و روسیه منتقل کرده و این فرایند غیرقانونی علیرم این دستگیری های گسترده کماکان ادامه دارد.
کارشناسان امنیتی می گویند طراحان این ویروس یک گروه شبکه ای به وجود آورده اند و با توجه به اینکه شبکه یاد شده هنوز فعال بوده و از هم نپاشیده لذا کرم یاد شده هم می تواند به سرقت های خود ادامه دهد.
در حالی که تلاش برای شناسایی دیگر فعالان گروه هکری طراح کرم زئوس ادامه دارد به کاربران سرویس های بانکداری الکترونیک هشدار داده شده که مواظب حملات آن باشند.
زئوس با سرقت شناسه کاربری و کلمه عبور از رایانه های متصل به اینترنت این اطلاعات را برای هکرها می فرستد تا مبلغ مورد نظر را به حساب های خود واریز کنند. به تازگی مشخص شده که طراحان این کرم افزونه ای را هم برای آن در نظر گرفته اند تا تلاش بانک ها به منظور مقابله با زئوس را خنثی کنند.

VN:F [1.9.22_1171]
رای: ۰٫۰/۱۰ (۰ رای میانگین)
برچسب‌ها
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.