شما اینجا هستید >>خانه » اخبار » محبوبیت کنسول سونی مدیون دیسک‌های بلو-ری

 شرکت تحقیقاتی نیلسن مطالعه جدیدی را روی ۷۰۰ علاقه‌مند به بازی‌های رایانه‌ای بین سنین ۷ تا ۵۴ سال انجام داده تا دلیل آن‌ها را برای خرید کنسول بازی PlayStation 3 سونی دریابد.

به گزارش ال نت به نقل از پی‌سی‌ورلد، در پایان این بررسی مشخص شد که ۱۲ درصد کاربران این کنسول بازی را به منظور دسترسی به بازی‌های خاصی که مورد علاقه آن‌ها است و در بازار ارایه شده، خریداری می‌کنند.
اما دلیل اصلی که مردم سراغ این کنسول بازی رفته‌اند بسیار جالب بوده است. بیش از ۶۵ درصد افرادی که PS3 را خریداری کرده‌اند، دلیل خود را برای انجام این اقدام این طور اظهار داشته‌اند: «من دوست دارم با این کنسول بازی به قابلیت‌های دیسک‌های بلو-ری دسترسی پیدا کنم». همچنین، ۶۳ درصد آن‌ها توضیح دادند که کاهش قیمت این کنسول بازی که چندی پیش صورت گرفت، مهم‌ترین دلیل ترغیب آن‌ها به خرید این محصول بوده است. شرکت سونی در آگوست گذشته کنسول بازی PS3 را که به قیمت ۴۰۰ دلار فروخته می‌شد، ۱۰۰ دلار ارزان کرد و این مسئله باعث شد تا از آن زمان به بعد،‌ سونی بار دیگر به روزهای موفق خود در بازار جهانی بازی‌های رایانه‌ای باز گردد.
در بررسی مرکز نیلسن مشخص شد که ۶۲ درصد کاربران تعدد بازی‌های رایانه‌ای برای این کنسول بازی را مهم‌ترین عامل برای خرید آن می‌دانند، ۶۲ درصد این دستگاه را به دلیل قابلیت‌های بهتر آن نسبت به PS2 خریداری می‌کنند، ۵۶ درصد این ابزار را بهترین وسیله برای برقراری ارتباط با دوستان می‌دانند و ۴۹ درصد نیز آن را به خاطر قابلیت‌های چندرسانه‌ای مختلف خریداری کرده‌اند
.

VN:F [1.9.22_1171]
رای: ۰٫۰/۱۰ (۰ رای میانگین)
برچسب‌ها,
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.