شما اینجا هستید >>خانه » اخبار » مشاهده آن سوی دیوار با تکنولوژی جدید رادار توسط MIT

محققان آزمایشگاه Lincoln موسسه تکنولوژی مسچوست (MIT)، با ابداع و توسعه یک تکنولوژی جدید در زمینه رادار قابلیت مشاهده افراد آن سوی دیوار را امکان پذیر کردند.

 

 

MIT: این تکنولوژی که مشخصا برای اهداف نظامی توسعه داده شده است، به عنوان ابزاری در اتفاقات اورژانسی و یافتن افراد زیر آوار همانند زلزله و سیل نیز میتواند استفاده شود.

این دستگاه  از دو آنتن و ۱۳ گیرنده که توسط یک سیستم محساباتی پشتیبانی میشود، تشکیل شده است. طراحی آن نیز برای حمل و نقل آن بسیار راحت و ساده است و به راحتی میتواند جا به جا شده و باز نصب شود.

 

 

 

این رادار همانند یک رادار معمولی کار میکند و سخت ترین نقطه طراحی آن بازیابی و شبیه سازی تصاویر از سیگنالهای دریافتی از آن سوی دیوار است. این مشکل توسط انتخاب یک پهنای باند مناسب و یک هسته پردازشی همزمان برطرف شد. این رادار توانایی تصویر برداری تا فاصله ۱۸ متری را دارد و میتواند تصاویر افراد را با سرعت ۱۰٫۸ فریم بر ثانیه به صورت همزمان بازسازی کند.تنها نقطه ضعف این سیستم نیز عدم توانایی شبیه سازی انسانهای ساکن به علت الگوریتم های تصویر برداری و محاسباتی آن است. محققان در تلاشند تا این نقطه ضعف را نیز برطرف کنند. 

برچسب‌ها
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.