شما اینجا هستید >>خانه » اخبار » نخستین ابر رایانه جهان بر مبنای فلش

"مرکز ابرکامپیوتر سانتیاگو "(SDSC) واقع در دانشگاه کالیفرنیا در نظر دارد نخستین سایت ابرکامپیوتری دنیا مبتنی بر حافظه فلش را تاسیس کند تا بزرگترین جایگزینی این حافظه‌های مجازی با هارددیسک‌ها در این زمینه صورت گیرد.

به گزارش ال نت به نقل از سی‌نت، این مرکز دانشگاهی از "موسسه ملی علوم آمریکا "(NSF) بودجه ۲۰ میلیون دلاری دریافت کرده است تا این ابرکامپیوتر را با نام Gordon تولید کند.
این ابرکامپیوتر که با همکاری شرکت توسعه سیستم‌های رایانه‌ای پیشرفته Appro تولید می‌شود، ۳۲ گره فوق پیشرفته رایانه‌ای(Supernode) را در خود جا داده است که هر کدام از آن‌ها ۳۲ گره محاسباتی را شامل می‌شوند که برای هر گره ۲۴۰ گیگافلاپ توان رایانه‌ای و ۶۴ گیگابایت حافظه DRAM در نظر گرفته شده است.
هر یک گره فوق پیشرفته رایانه‌ای همچنین شامل دو گره I/O می‌شود که هر کدام از گره‌های I/O نیز ۴ ترابایت حافظه فلش را درخود جا داده‌ است. زمانی که این حافظه‌ها با یکدیگر به اشتراک گذاشته می‌شوند، هر گره فوق پیشرفته رایانه‌ای، توان محاسباتی ۷/۷ ترافلاپ را به همراه ۱۰ ترابایت حافظه شامل می‌شود که این ۱۰ ترابایت حافظه متشکل از ۸ ترابایت حافظه فلش و ۲ ترابایت حافظه DRAM است.
زمانی که ابرکامپیوتر Gordon به صورت کامل راه‌اندازی شود، در مجموع با توان محاسباتی ۲۴۵ ترافلاپ فعالیت می‌کند و شامل ۶۴ ترابایت حافظه DRAM، ۲۵۶ ترابایت حافظه فلش و ۴ پتابایت حافظه ذخیره‌ساز اطلاعات می‌شود.

VN:F [1.9.22_1171]
رای: ۰٫۰/۱۰ (۰ رای میانگین)
برچسب‌ها
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.