شما اینجا هستید >>خانه » اخبار » هرزنامه نویس فیس‌بوک ۳۶۰ میلیون دلار جریمه شد

 فردی که با سوءاستفاده از فیس‌بوک، میلیاردها هرزنامه را برای اعضای این سایت ارسال کرده بود، به پرداخت ۳۶۰ میلیون دلار جریمه محکوم شد.

به گزارش ال نت به نقل از زد دی نت، این فرد با نفوذ به حساب های کاربری اعضای فیس بوک آنها را در کنترل خود گرفته و سپس از این حساب ها برای ارسال انواع ایمیل های ناخواسته و هرزنامه استفاده می کرد.
فیلیپ پرومبسکی که فعلاً در حال بازجویی است خود به تخلفاتش اعتراف کرده است. اظهارات وی نظرات کارشناسی در مورد پایین بودن امنیت سایت فیس‌بوک و بی توجهی مدیران آن به این مساله مهم را تایید می کند.
به گفته گراهام کلولی کارشناس امنیتی شرکت سوفوس، پایین بودن امنیت فیس بوک و ارسال مداوم هرزنامه از طریق آن یکی از مشکلات جدی است که در صورت بی توجهی به آن مشکلات فعلی کاربران این سایت هم تشدید خواهد شد.
گفتنی است مجرم این پرونده بیش از ۱۶۰ هزار حساب کاربری را در سایت فیس بوک هک کرده و از آنها برای ارسال هرزنامه های تبلیغاتی استفاده کرده است.
اکثر این کالاها وجود خارجی نداشته اند و با کلیک کردن بر روی لینک خرید آنها کاربر به سمت سایت های پیشینگ هدایت می شده است که اطلاعات حساس کاربران را سرقت می کردند.

VN:F [1.9.22_1171]
رای: ۰٫۰/۱۰ (۰ رای میانگین)
برچسب‌ها,
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.