شما اینجا هستید >>خانه » مقالات ویژه » ورود ۱۸۰۰ تکنولوژی جدید، پرتقاضاترین تکنولوژی های روز

لوح رایانه ها، ابرهای محاسباتی، تلویزیونها و نمایشگرهای مسطح سه بعدی در میان تکنولوژی هایی قرار دارند که بر اساس آخرین گزارش Hype Cycle یا چرخه نهفته تکنولوژی های در حال ظهور گارتنر درحال رسیدن به بالاترین درجه از میزان تقاضا هستند.

پایگاه محاسباتی معتبر گارتنر با آزمودن میزان تکامل هزار و ۸۰۰ تکنولوژی و رویداد در میان ۷۵ حوزه تکنولوژیکی و صنعتی این گزارش را در قالب نموداری پر انحنا ارائه کرده است.

این گزارش از قدیمی ترین گزارشهای گارتنر به شمار می رود که دیدگاهی صنعتی را از تکنولوژی ها و رویدادهای صنعتی ارائه می کند و مدیران بخش فناوری های اطلاعات باید در هنگام ارائه و توسعه تکنولوژی های در حال رشد به آنها توجه

داشته باشند.

 

 

حوزه های تکنولوژی های رو به رشدی که در نمودار امسال گارتنر دیده می شوند، از این قرارند:

تعامل و تجربه کاربران: گونه های جدید تعامل کاربران الگوهای مصرفی جدیدی را به وجود آورده و برای سازمانها در زمینه چگونگی انتقال اطلاعات به مشتریان و کارمندان، فرصت بیشتری برای نوآوری به وجود می آورد. این نوآوری ها شامل تبلت ها، نمایشگرها و تلویزیونهای سه بعدی و فناوری های تعاملی از قبیل سیستم تشخیص اشاره و سیستمهای درک لمس کاربر خواهد بود.

واقعیت افزوده: نفوذ اینترنت و تکنولوژی به آنسوی محدوده صفحه نمایشگرها در میان زندگی روزمره انسانها، فرصتهای جدیدی را برای دسترسی شخصی به اطلاعات به وجود آورده است. واقعیت افزوده در جهان تلفنهای همراه موضوعی داغ است که در میان گوشی های آی-فن و اندروید سکوها و خدمات متعددی داشته و ارائه کننده نسل بعدی نرم افزارهای موقعیت یاب است. دیگر عوامل از جمله استانداردهای نسل چهارم، شبکه های حسگر و ساخت سیستم انتقال مفهوم، با سرعتی پایین تر در حال رشد هستند اما نقشی کلیدی در تاثیر گذاری فناوری اطلاعات بر جهان فیزیکی دارند.

تصمیم گیری های اطلاعات محور: کیفیت و تنوع اطلاعات دیجیتال، در کنار فرصتهای جدیدی برای تحلیل و بهره برداری از منابع جدید اطلاعاتی از قبیل اطلاعات مکانی و موقعیتی و رسانه های اجتماعی همچنان در حال افزایش است. تکنولوژی هایی از قبیل تحلیل پیشگویانه در بسیاری از زمینه ها به خوبی توسعه یافته اند و ارزش آنها با به کارگرفته شدن در کاربردهای جدیدی از قبیل تحلیل های اجتماعی و احساسی افزایش پیدا کرده است.

ابرهای محاسباتی: پذیرش و تاثیر ابرهای محاسباتی نیز همچنان رو به گسترش است. در چرخه نهفته فناوری های رو به ظهور، ابرهای محاسباتی در بالاترین نقطه قرار گرفته اند و ابرهای محاسباتی شخصی همچنان در حال رشد و توسعه هستند. سکوهای ابر/ شبکه در این نمودار در کنار مراکز نرم افزارهای تلفن همراه کاملا مشخص هستند تا نمایانگر رشد محبوبیت در این بخشهای به خصوص در میان کاربران باشند.

تکنولوژی های کمتر شناخته شده: تعدادی از تکنولوژی ها از قبیل روباتهای متحرک و چاپگرهای سه بعدی هنوز مصرف گسترده ای ندارند اما می توانند در صورت استفاده مناسب و به جا، ارزشهای قابل توجهی را در نزد کاربران به وجود آورند.

بر اساس گزارش گارتنر، پایگاه گارتنر ایده گزارش Hype Cycle (چرخه نهفته) خود را در سال ۱۹۹۵ به عنوان گزارشی بر الگوهای معمول واکنشهای انسان نسبت به تکنولوژی های جدید و در حال رشد ارائه کرد. از آن زمان تا به حال استفاده از این گزارش توسط گارتنر و کاربرانش رو به افزایش گذاشته است و از آن به عنوان روشی گرافیکی برای پیگیری تاثیر تکنولوژی های متعدد و جدید و بازدهی آنها استفاده می شود.

VN:F [1.9.22_1171]
رای: ۰٫۰/۱۰ (۰ رای میانگین)
برچسب‌ها
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.