شما اینجا هستید >>خانه » اخبار » کاهش فروش پی سی به دلیل عرضه تبلت ها

عرضه جهانی رایانه های شخصی در سه ماهه اول سال ۲۰۱۱ نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.

به گزارش ال نت به نقل از زد دی نت، گزارش گارتنر نشان می دهد کل عرضه رایانه در این مدت معادل با ۸۴٫۳ میلیون واحد بوده که نسبت به سال ماهه اول سال ۲۰۱۰ معادل ۱٫۱ درصد کاهش نشان می دهد.
جالب اینکه گارتنر پیش بینی کرده بود عرضه رایانه در این مدت ۳ درصد بیشتر خواهد شد.
گارتنر بر این باور است که فروش رایانه در ماه های آتی هم بازار چندان پررونقی نخواهد داشت و لذا شرایط چندان امیدوارکننده نیست. علت اصلی این مساله تقاضای نه چندان بالای بازار توصیف شده است.
در گذشته نه چندان دور رایانه های شخصی به علت قیمت پایین بسیار پرطرفدار بودند، اما با از راه رسیدن رایانه های لوحی مانند آی پد و دهها محصول مشابه رایانه های شخصی جاذبه قبلیشان را از دست داده اند. همچنین افزایش امکانات گوشی های هوشمند هم در این مساله بی تاثیر نبوده است. برخی از این گوشی ها بسیاری از امکانات مورد نیاز کاربران را دارند و این نگرانی وجود دارد که تداوم این وضعیت تاثیر منفی طولانی مدت بر بازار رایانه های شخصی بگذارد.
در حال حاضر HP معادل ۱۷٫۶ درصد از بازار رایانه های شخصی را در اختیار دارد و حائز رتبه اول است. ایسر هم با ۱۲٫۲ درصد رتبه دوم را به خود اختصاص داده است. رتبه سوم هم با کسب سهم ۱۱٫۹ درصدی از بازار متعلق به شرکت دل است. لنوو هم با رشد ۱۶٫۶ درصدی توانسته ۹٫۷ درصد از بازار را از آن خود کرده و رتبه چهارم را کسب کند.

Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.