شما اینجا هستید >>خانه » مقالات ویژه » گوگل ذهن شما را هم می خواند!

مدیرعامل گوگل در مصاحبه‌ای با "آتلانتیک " تأکید کرد که " نیاز نیست که شما اطلاعات مربوط به خود را تایپ کنید ،ما می‌‌دانیم که مخاطبان گوگل کجا هستند و یا کجا بوده‌اند، حتی می‌دانیم که در چه موردی فکر می‌کنند و گوگل ذهن‌ شما را می‌خواند. "

 "شین ریچموند " (Shane Richmond) دبیر سرویس تکنولوژی نشریه دیلی تلگراف در مقاله‌ای و به نقل از "اریک اشمیت " (Eric Schmidt) مدیرعامل گوگل سیاست‌های این شرکت را تشریح کرد.

ریچموند مقاله خود را با این جملات آغاز کرده که "اریک اشمیت، مدیرعامل گوگل تأکید کرده که "سیاست گوگل باید تا مرز خطرناک پیش رود ولی از آن عبور نکند. "
اشمیت در مصاحبه‌ای با پایگاه خبری "آتلانتیک " در رابطه با احتمال گسترش گوگل گفت: با کسب این اطلاعات، شما را به مسیری هدایت می‌کنیم که دسترسی به شبکه نیز برایتان آسان‌تر شود.

گوگل می‌داند که مخاطبان حتی در چه موردی فکر می‌کنند

مدیرعامل گوگل تأکید کرد: "با اجازه خودتان، اطلاعاتی راجع به خود و یا دوستانتان را در اختیار ما قرار می‌دهید، تا بتوانیم از این طریق، کیفیت جستجوها را بالا ببریم. اصلاً نیازی به این نیست که شما اطلاعات مربوط به خود را تایپ کنید. ما می‌‌دانیم کجا هستید یا کجا بوده‌اید. حتی کم و بیش می‌دانیم که در چه موردی فکر می‌کنید. "

وی افزود: شاید برخی از افراد این‌گونه استدلال کنند که این مسایل فراتر از مرز قانونی است اما گوگل تنها "با اجازه شما "ذهن‌تان را می‌خواند، بنابراین آرامش خاطری را در ذهن شما به‌وجود می‌آورد.

گوگل قابلیت دسترسی به اطلاعات گذشته مخاطبان را نیز دارد

دبیر سرویس تکنولوژی نشریه دیلی تلگراف در بخش دیگری از مقاله خود نوشته است: اشمیت سابقه‌ای در جلب ‌توجه و نقل اظهارات قابل‌ ذکر در مورد افزایش اشتباهات گوگل دارد که به زندگی ما نیز نفوذ کرده ‌است.

این اتفاق زمانی رخ داد که وی گفت: "اگر شما اطلاعاتی دارید که نمی‌خواهید کس دیگری از آن مطلع شود، لزومی ندارد که آن‌را در اولین فرصت بازگو کنید. " وی به تازگی اعلام کرد که شاید افراد جوان در آینده نام‌های خود را تغییر دهند تا از قابلیت گوگل در کشف گذشته آن‌ها فرار کنند.

ریچموند در ادامه مقاله خود آورده است: ماه گذشته، اشمیت به‌طور ابهام‌آمیزی در مورد امکان دستیابی به "راه‌های دیگر " برای کسب اطلاعات در فیس‌بوک، گفت که با توجه به کاهش کاربران، این وب‌سایت اجتماعی باید اجازه فهرست ‌کردن آن را به گوگل بدهد.

وی می‌افزاید: نظرات اشمیت مانند فردی است که زیاد صحبت می‌کند و حرفهایش تکراری است. من مدت زمانی را در اوایل امسال با اشمیت گذراندم و پس از آن از وی شنیدم که در مصاحبه‌های دیگر- تقریباً کلمه به کلمه- جواب‌هایی را که به من داد تکرار کرد. به عقیده من اشمیت در مورد این مسایل بسیار دقیق فکر کرده و در انتقال پیام بسیار شفاف عمل می‌کند.

نگرانی از نفوذ گوگل به اطلاعات خصوصی کاربران

ریچموند با تأکید بر اینکه گوگل امکانات شگفت‌انگیزی همچون "جی‌میل " (Gmail) و "گوگل ‌ریدر " (Google Reader)‏ ایجاد کرده‌ است، تصریح کرد: با این حال نگرش آن‌ها به اطلاعات خصوصی ما نگران کننده است، به‌ویژه به این دلیل که گوگل تمایل دارد خدمات خود را ارائه ندهد، به این معنی که اجازه‌ای که اشمیت در مورد آن صحبت می‌کند بی‌قید و شرط خواهد ‌بود.

با توجه به اینکه مدیرعامل گوگل به طور صادقانه نزدیک شدن به مرز خطرناک را بازگو کرده است، و با توجه به امکانات جدیدی که این شرکت ایجاد کرده، مشخص می‌شود که گوگل همچنان به دنبال آن است که خود را به وضع مساعدتری برساند.

دبیر سرویس تکنولوژی نشریه دیلی تلگراف در پایان افزود: اظهارات اشمیت نقش کوچکی را در کمک به این روند ایفا می‌کند. شرط می‌بندم که در یک دهه آینده وضع این شرکت از این بهتر شود، هر چند، در این میان چالش‌های قانونی و مخالفت‌های زیادی وجود خواهد داشت تا گوگل نتواند به آرامی راه خود را ادامه دهد.

این موضوع بسیار وسوسه‌ انگیز است که اریک اشمیت به جای اینکه آرامش خود را حفظ کند هر از گاهی مردم را تحریک کند. اما وی به خوبی می‌داند که چه کاری انجام می‌دهد.

VN:F [1.9.22_1171]
رای: ۱۰٫۰/۱۰ (۱ رای میانگین)
گوگل ذهن شما را هم می خواند!, ۱۰٫۰ out of 10 based on 1 rating
برچسب‌ها
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.