شما اینجا هستید >>خانه » اخبار » ۱۵ سال زندان برای Like فیس بوک

 

تایلند به کاربران فیس بوک در این کشور هشدارهای جدی داد و اعلام کرد برای برخی فعالیت ها در این شبکه اجتماعی نیز زندان در نظر گرفته است!

 

 

Anudith Nakornthap :استریت تایمز وزیر مخابرات و تکنولوژی تایلند اعلام کرد هر گونه اشتراک گذاری یا Like کردن مطالبی که شامل اقدام علیه امنیت ملی تلقی شده و یا توهین به پادشاه، ملکه، وارثین آنها و یا نایب السلطنه باشد، بین ۳ تا ۱۵ سال زندان خواهد داشت.

به عنوان مثال Ampon Tangnoppakul که یک راننده کامیون ۶۱ ساله و بازنشسته است، تنها برای اشتراک گذاری مطلب مبتذلی راجع به ملکه که آن را توهین به وی شمردند، به ۲۰ سال زندان محکوم شده است.

شخص دیگری که نتوانسته بود به موقع چند مطلب انتقادی راجع به نظام سلطنتی این کشور را از وب سایتش حذف کند و دیگران این مطالب را در فیس بوک به اشتراک گذاشته بودند، به ۲۰ سال زندان محکوم شده است.

مقامات تایلندی از شرکت فیس بوک درخواست کرده اند در حدود ۱۰۰۰ صفحه را که شامل مطالب انتقادی نسبت به حکومت و یا حکام این کشور است را حذف کنند! Anudith از مسئولین این کشور گفت: " ما به فیس بوک اطلاع داده ایم و به دنبال همکاری آنها برای حدف مطالبی از این شبکه اجتماعی هستیم که به نوعی تهدیدی برای سلطنت ما محسوب میشوند." 

برچسب‌ها
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

۱ نظر

  1. حسن می‌گه:

    کشور جهان سوم و نظام ظالم همینه دیگه!!!!
    بهتره بعضی جاها هم یاد بگیرن.

    موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.