شما اینجا هستید >>خانه » Asus, آخرین بررسی ها » بررسی Asus G51J3D

Windows 7 HP 64, Intel Core i7 1.6 Ghz 720Qm, 3Gb DDR3 1066Mhz, 320GB (x2) seagate 7400rpm, Nvidia GeForce GTX260m 1 GB 

مدل Asus G51 J-3D اولین لپ تاپی است که به تکنولوژی Nvidia 3D مجهز شده است اگر شما بازی های  3dرا دوست دارید این به این معنا است که این سیستم گران قیمت هر چه شما از آن بخواهید را انجام می دهد. ما با این تکنولوژی تصویر Nvidia  3Dبسیار شگفت زده شدیم که بسیاری از بازی ها را در حساسیت بالای  3Dبه نمایش می گذارد ولی این در مقایسه‌ با سخت افزارهای دیگر نیازمند سرمایه است که شامل یک  120Hz LCD، یک  GPU desktop، دو رابط  ،DVIیک جفت باتری پر قدرت، عینک   3Dبا فرستند‌ه ی  USB IRمی شود.

 Asusاولین سازنده‌ی کامپیوترهای شخصی است که این سخت افزارها در یک لپ تاپ جمع آوری کرده و نتیجه آن یک جعبه‌ی تأثیر گذار است که بازی های  3Dرا خیلی عملی تر اجرا می کند به وسیله‌ی صفحه‌ی  120Hzسیستم نسبتاً گرانی است.

بر خلاف تلاش  Acerدر لپ تاپ های ۳D(که تکنولوژی های کاملاً متفاوتی را استفاده می کنند) این سیستم از Cor i7 CPU و گرافیک  Nvidiaاستفاده می کند در واقع چنان سیستم قدرتمندی در اجرا است که حتی ما می توانیم در سیستم های ۱۵/۶ اینچی نیز از آن استفاده کنیم (و البته با تفکیک پذیری ۷۶۸×1366 ) این برای بازهای بسیار جدید مناسب نیست.

به طور نمونه برای لپ تاپ بازی  Asusویژگی های مدل  G51J-3Dمشکی طرح مات/ براق با چند طرح از بازی کنان به صورت گرافیکی بر روی بدنه آن که نسبت به سایز اصلی لپ تاپ ها بزرگ است بنابراین شما نمی توانید آن را در کافی شاپیا هر جای عمومی دیگر ببرید.

کیبورد مات و مسی کلید های بزرگ ، صاف و بر جسته ای دارد و برنامه ریزی شده که کلیدهای عددی جداگانه ای در برداشته هر چند number pad آن بسیار باریک است  touch padآن بسیار بزرگ است، در حالی که خوش دست است ولی برای بازی های (۳D  یا دیگر بازی ها)مناسب نیستند ولی شما می توانید به وسیله‌ی  USBاز یک موس جداگانه استفاده کنید صفحه‌ی ۱۵٫۶  اینچی آن دارای ویژگی ها و بدی های زیاد است به عنوان یک ۱۲۰HZ LCD براق آن می تواند ۲ عکس  3Dرا (هم زمان) اجرا کند و بدون شک در آینده ای نزدیک تعداد های بیشتری از آن در آینده خواهیم دید اما متاسفانه صفحه‌ی آن ۷۶۸×1366 پیکسل کند می باشد که بیشتر در نت بوک های ۱۱ اینچی رایج است نه برای مدل های بالای مخصوص بازی.

هنگامی که بازی های ۳D را انجام می دهید، صفحه نمایش کارش را خوب انجام می دهد شما می توانید میزان روشنایی صفحه را تنظیم کنید. (فیلم هایی که تاریک تر دیده می شوند مثل این است که شما در فضای واقعی عینک آفتابی بگذارید). در حالی که اگر از تکنولوژی گرافیکی ۳D Nvidiaاستفاده نکنید اجرای کند صفحه مشخص می شوند، و در صفحات عمومی وب و اجرای رسانه ها (موسیقی و …) کمتر مشخص است .

مدل G51Jمجهز به درگاه های ارتباطی است که بیشتر در سایز های بزرگ لپ تاپ مورد استفاده قرار می گیرد که شامل   eSATAو درگاه Express Card کامل می‌باشد.

با  1.6 GHZ Intel Core i7 , 720 QMاین یک سیستم قوی محسوب می شود هر چند شما می تواند بققه‌ی سیستم ها با ,Cor i7و گرافیک Nvidia 3D مانند  Delllرا هم امتحان کنید هنوز این مدل با مدل های Cori7 دیگر قابل مقایسه است و از سرعت بالایی برخوردار است.

به عنوان یک سیستم مخصوص بازی  با Nvidia Geforce 260M ما یک  CPUقدرتمند داریم که به ما در ۸۰۰×1280 پیکسل در بازی Unreal Tournament III سرعت فریم ۹۳٫۹ در ثانیه می‌دهد (پیکسل‌های بزرگتر به خاطر اجزای صفحه‌ی کندتر توصیه نمی‌شوند) برای نرخ بهتری برای فریم شما باید از ۳Dبگذرید و به یک سیستم قدرتمندتز با دو کارت SLI که در بدنه‌ی سیستم‌های ۱۷ اینچی قرار می‌گیرد و قیمت  را افزایش می‌دهد روی آورید.

البته بیشتر بازی‌هایی که مورد خواست شمایند (یا حداقل می‌توانند باشند) باید تکنولوژی تصویر  Nvidia 3Dرا داشته باشند. در این گروه هیچ رقابتی بین لپ تاپ‌ها در حال حاضر نیست، Asus G51J قدرتمندترین (و تنهاترین) لپ‌تاپ موجود در حال حاضر با تصویر Nvidia 3D می‌باشد. ما یک دامنه‌ی گسترده از بازی‌های مختلف را امتحان کردیم از Left 4 Dead 2 تا Arkham Asylum Batman و فهمیدیم نتیجه تأثیر برانگیز بود هر چند تصویر  3Dبرای بعضی از بازی‌ها بهتر عمل می‌کرد. ( Nvidiaتوسط پیغامی مشخص می‌کند روی صفحه هنگامی که یک بازی را اجرا می‌کنید، و با عنوانی مخصوص هر مشکل به وجود آمده را گزارش می‌کند.)

مدل  G51Jفقط برای یک ساعت در تست عمر باتری ما روشن بود این برای کامپیوترهای ۱۷ اینچی اصلاً مناسب نیست و برای ۱۵ اینچی‌ها هم بسیار خنده‌دار است ظاهراً قدرت  Cpuو  GPUهای دو عدد هارد دیسک و اجزا و مولفه‌های  3Dخسارت و زیان جدی به مدت شارژ پذیری باتری می‌زند.

خوب: تکنولوژی تصویر Nvidia 3D ، پدازنده پر قدرت Intel Cor I 7، عملکرد بازی بسیار خوب 

بد: قیمت بالا، صفحه‌ی کوچک برای بازی ها 

VN:F [1.9.22_1171]
رای: ۴٫۷/۱۰ (۷ رای میانگین)
بررسی Asus G51J3D, 4.7 out of 10 based on 7 ratings
برچسب‌ها,
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

۱ نظر

  1. داریوش می‌گه:

    سلام منم k53sv دارم. مدل خوبیه راضیم ازش.
    خواستید بخرین صفحه کیبورد مسی شکیلتره.

    موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.