شما اینجا هستید >>خانه » Asus, آخرین بررسی ها » بررسی لپ تاپ Asus G60VX-RBBX05

Windows 7 Home Premium (64-bit); 2.13GHz Intel Core 2 Duo P7450; 4096MB DDR2 SDRAM 800MHz; 1GB Nvidia GeForce GTX 260M; 320GB Seagate 7,200rpm

 

 این مدل دارای کارت گرافیک خوبی است. کاش به پردازنده Intel core i7 نیز مجهز بود. مدل Asus  G607x-RBBX05یک مدل خیلی خوب در اجرای بازی‌ها است و قیمت آن نیز مناسب است.

 هیچ تصادفی نبود که تعطیلات امسال بیشترین فروش برای دو مدل Sony Vaio FW 560F/T, G 60vx در بین مدل‌های با قیمت متوسط بوده است. قیمت هر دو برای خرید وسوسه کننده است از ویژگی‌های هر دو این است که نسبتاً خوب کار می‌کنند ولی Vaioیک سیم ارتباط به سینمای خانگی و یک درایو Blue-Ray و Hard dirve بزرگتری دارد در حالی که Asus G60 VX-RBBx05(در اجرای) بازی‌ها کمک می‌کند و  Bluerayندارد ولی کارت گرافیکی بسیار بهتر دارد (Nvidia Geforce GTX260M)

مدل  G60Vx-RBBX05کاملاً مجهز نیست و بسیاری از چیزها را برای نگهداشتن قیمت در حد متوسط حذف کرده است . این اتفاق در مدل‌های G51و G71 که در صف مدل‌های با اینچ‌ پایین قرار دارند نیز افتاده است. در واقع این کار بیشتر در بین G71ها اتفاق می‌افتد برگردیم به گذشته مدل Gmقیمت بالتری دارد و ویژیگ هایی شبیه G60دارد ولی با صفحه‌ی ۱۷ اینچی.

با وجود قیمت کم، نداشتن پردزاشگر Core i7، یا  Core 2 Quadمانند آنچه همه‌ی لپ‌تاپ‌های الان دارند، به ضرر آن تمام شد در حالی که بقیه‌ی مدل‌ها صفحه‌ی ۱۰۸۰p  دارند، مدل  G60توانایی تفکیک‌پذیری ۷۶۸×1366 را دارد. هنوز هم این مدل می‌تواند موفقیت‌هایی در زمینه‌ی اجرای بازی بدست آورد.  ما مدل‌های شیک و وسوسه‌انگیز Sony Vaio FWرا به asus بزرگتر ترجیح می‌دهیم، ولی گیمرها آرزوی این مدل را دارند. همان طوری که قطعه‌ی پولی در شب تاریک به رنگ آبی برق می‌زند و جلوه‌ی زیبایی دارد در کنار این رنگ تمام کیبرد مشکی مات و رنگ صفحه کلید آن مشکی براق و از جنس پلاستیک است. و صفحه‌ی نمایش آن ۱۶ اینچ است. برخلاف Sony Vaio FW 560 F/Tاین Asus G60 VXکلیدهای برجسته‌ای دارد (در صفحه کلید) و  Number padکناری آن و اجرای بازی‌ها بسیار راحت کرده است. و کیبورد آن نیز بازتاب‌کننده‌ی نور (در شب) است که با این قیمت خیلی شایع نیست. بالای کیبورد، کلیدهای اختصاصی لمسی برای تنظیم نور صفحه و نحوه‌  استفاده از باتری (در موارد کم مصرف و پر مصرف) موجود می‌باشد کنار کلید تنظیم باتری یک کلید اضافی برای سریع اجرا کردن برای اجرای Asus Express Gateاست که ارائه می دهد جستجوی وب، ایمیل، دیدن عکس و برنامه‌ی Skypeبدون رفتن به ویندوز ۷ کامل بالا آمده. (اگر بخواهیم صادق باشیم، ما خودمان زیاد از این مورد استفاده نکردیم) کلیدهای صفحه کلید به انسان احساس خوب می‌دهد و کمی صفحه کلید به زیر انگشتان ما هم شده ضمناً Touch padچند لمسی (یک انگشتی، دو انگشتی و …) و کلید فلش بسیار خوب هستند ولی توجه را بر نمی‌انگیزند.

یکی از ویژگی‌های بزرگ G60 VX-RBBX05ها EAXپیشرفته HDسیستم صوتی ۴ با ۴ بلندگو است ما اثر مدل صوتی ۳ بعدی را شنیده‌ایم در حالی که بازی کردن و فیلم دیدن و چنین چیزهایی یکی از معدود چیزهای خوبی است که ما دیده‌ایم، سیستم صوتی آن مشخصاً به طور قابل توجهی از حد معمول بالاتر است.

صفحه‌ی ۱۶ اینچی LEDبراق ۱۶:۹ بر روی Asus G60 VXدارای تفکیک‌پذیری ۷۶۸×1366 پیکسل است. که برای صفحه در رده‌ی متوسط و مناسب و استانداردی است. ولی نسبت به Sony Vaio FW 560 F/T900×1600 پیکسل کیفیتش کمتر است و Full HDنیست (HDاست) که البته برای مدل‌های گران G60یک انتخاب بودند، در حالی که سایز آن هنوز یک تعادل خوب بین ۱۵ اینچ و سایزهای بزرگتر لپ تاپ با رزولوشن (اجزای) بالاتر ایجاد می‌کند. هنوز ۷۲۰P(پیکسل) برای چند رسانه‌ای ها و بازی‌ها بیش از آن چیزی است که نیاز داریم.

از طرفی  Asus G70 VX-RBBX05مجموعه‌ای از سیم‌های معمول و ارائه‌ی فیبرنوری متوسط و eSATAو USB0/2 برای ایجاد کردن دسته‌های انتخاب ارتباط است.

از طرفی دیگر این مدل Asus بی هیچ دلیلی فاقد  Bluetoothمی‌باشد این بسیار عجیب است زیرا بیشتر بسیاری از بازی‌های خوب در محیط Bluetoothانجام می‌شوند و داشتن و استفاده کردن از این ویژگی را هر آدم غیر باهوشی می‌فهمد. یک جنبه‌ی خوب مدل G 60 VX-RBBX05طراحی آن با گسترش سیم‌های ارتباطی آن در پشت لپ‌تاپ است (یک USBسیم Ethenetو سیم باتری) در حالی که VGAیا HDMIمی‌توانند کمی جدایی ایجاد کنند این عالی است که ارتباطات را گسترش دهیم و انها را در یک دسته در کنار قرار دهیم.

در مقایسه با قیمت‌های مشابه Sony Vaio FW560 F/Tمدل G60 VX-RBBX05هم دارای RAMکمتر (۶GB  در مقابل ۴GB) و حافظه‌ی کمتر (۳۲۰ در مقابل ۵۰۰ GB) ولی در مورد حافظه (hard drive) این مدل Asusیک صفحه‌ی گرامافون پر سرعت ۷۲۰۰ rpmاست که برای بازی‌ها مفید است. این باعث تأسف است که این مدل RAM  بیشتری ندارد.

مدل Asus G60 VX-RBBX05همان پردازشگر Intelدو هسته‌ای که در مدل Sony Vaio FW 560 F/Tهست را دارد P7450 2.1GHZکه از عموم پردزاشگرها بهتر است ولی با این حال از Cori 7بهتر نیست. در تست کارهای چندتایی مدل Asus G60 VXبه عملکرد  Cori7در  HP Exvy 15یا HP Pavalion dv 7-3085dxمی‌رسد. (نزدیک است)

در این مدل ایسوس گزینه هایی برای اورکلاک نیزقرار داده است اما بسیار محدود می باشند و تاثیر زیادی بر روی سیستم نمی گذارند. چیزی که خیلی تأثیر برانگیزه  GPU GTX 260 M Geforceمدل بالا است که نرخ فریم‌ ما را بالا می‌برد و در تست  unrael tournoment IIIبازی را به خوبی اجرا می‌کند. (fps116.4 در ۷۲۰×1280 پیکسل) . این لپ تاپ انقلاب عظیمی در سری gaming از لحاظ قیمت ایجاد کرده است و واقعا برای گیمرهایی که از لحاظ بودجه در مضیقه اند مناسب است.

فقط به این دلیل مدل Asus G60 VX-RBBX05برای یک بازیگر حرفه‌ای قابل ملاحظه است.

شما باید این لپ تاپ را همیشه به شارژرش وصل کنید زیرا باتری این لپ‌تاپ برای ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه در تست فیلم‌‌ها عمر داشت که جایگشاهش را در کاتالوگ آن خراب می‌کند مدل Sony Vaio FW 560 F/Tبه اندازه‌ی دو برابر مدل G60عمر باتری دارد.

 

خوب: قمت مناسب و وسوسه انگیز، اجرای بازی ها در حد عالی، کیبورد خوش دست براق و Number padجداگانه،

بد: بدنه‌ی حجیم، عمر باتری ضعیف و کم، صفحه ۱۰۸۰p نیست

VN:F [1.9.22_1171]
رای: ۰٫۰/۱۰ (۰ رای میانگین)
برچسب‌ها
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.