شما اینجا هستید >>خانه » آخرین بررسی ها, راهنمای خرید, سخت افزار, لوازم جانبی » پرینترهای منتخب ال نت نوروز ۹۱

 

در این مطلب قصد داریم بهترین پرینترهای ۴ بازه قیمت مختلف بازار را انتخاب کنیم. چهار رده پرینتر انتخاب شده قیمتهایی در حدود ۲۵۰، ۵۰۰، ۱۰۰۰ و ۱۵۰۰ هزار تومان دارند.

پرینترهای با قیمت حدود ۲۵۰ هزار تومان از نوع جوهرافشان هستند و برای کارهایی محدود طراحی شده اند. این مدلها برای شرکتهای کوچک و مصارف خانگی می توانندانتخاب خوبی باشند.

بازه ۵۰۰ هزار تومان شامل مدلهای جوهرافشان سریعتر و کاراتر و مدلهای لیزری ساده می شود.

اغلب مدلهای لیزری با کارایی بالا در محدوده یک میلیون تومان قرار می گیرند.

با هزینه یک و نیم میلیون تومان و بیشتر می توان مدلهایی با سرعت و کارایی بالا و مواد مصرفی ارزان خرید که برای مراکز خدماتی و شرکتهای بزرگ مناسب خواهد بود.

 

 

شناخت نیاز

در اتدای کار لازم است که نیازهایتان را بشناسید. لازم است کمی فکر کنید تا متوجه شوید که چه محتویاتی را چاپ می کنید. عکس، اسناد و یا مخلوطی از هر دو. تعداد صفحاتی که پرینت می کنید چقئر است و با توجه به پاسخ این سوالات می توانید مدلی را انتخاب کنید که ظرفیت کاغذ و جوهر مورد نیاز شما را داشته باشد. از پرینتر انتخابی چند نفر می خواهند استفاده کنند تا با توجه به آن مدلهایی که از شبکه های سیمی یا بیسیم پشتیبانی می کنند را انتخاب کنید.

پرینترهای چندکاره می توانند برای شرکتهایی که خیلی شلوغ هستند و جا برای قرار دادن چند دستگاه نیست گزینه مناسبی باشند. از طرف دیگر اگر نیاز به اسکن کردن تعداد صفحات بسیار زیاد در حدود چند صد تا چند هزار صفحه را دارید، بهتر است یک دستگاه اسکنر مجزا خریداری نمایید.

بودجه محدود

اگر شما واقعا بودجه محدودی دارید، می توانید Canon Pixma ip4920 را انتخاب نمایید. این مدل با قیمتی در حدود ۲۰۰ هزار تومان یکی از مدلهای خوب و ارزان محسوب می شود.

 

 

مدلهای زیر ۲۰۰ هزار تومان توجیه چندانی برای خرید ندارند و اصلا توصیه نمی شوند زیرا هزینه مواد مصرفی این پرینترها بسیار بالا بوده و فقط به درد کاربرانی می خورد که بیشتر از چند صفحه در هفته پرینت نمی کنند و محتویاتشان شامل متن و عکسهای کوچک یا قسمتهای رنگی کوچک می شود. در غیر این صورت در کوتاه مدت هزینه مواد مصرفی این پرینترها از پرینترهای گرانقیمتر بیشتر می شود.

هرچقدر پول بدهید همان قدر هم آش می خورید.

بسته به بودجه ای که دارید می توانید امکانات بیشتری از پرینترتان انتظار داشته باشید. این روزها با گسترش شبکه های بیسیم، امکان پرینت بیسیم یکی از گزینه هایی است که کارایی زیادی دارد. به ویژه مدلهایی که می توانند مستقیما به شبکه Wi-Fi متصل گردند. برخی از مدلها امکان چاپ لیبل CD و DVD را دارا می باشند.

حال پیشنهادات ما برای چهار رنج قیمت مختلف

۲۵۰ هزار تومان: قیمت مناسب پرینتر و جوهر

 • پرینتر جوهر افشان تک یا چند منظوره برای کارهای سبک خانگی و اداری
 • قیمت جوهر از متوسط تا گران
 • پرینتر لیزری تک رنگ با کارتریجهای گران قیمت
 • دارا بودن امکاناتی چون اتصال به شبکه Wi-Fi و چاپ بر روی CD و DVD

در این رنج قیمت مدلهای جوهر افشان زیادی یافت می شوند که کارایی خوبی هم دارند و برای کارهای خانگی و دانشجویان گزینه مناسبی هستند.

اگر از این بازه قیمت انتخاب نمایید، توجه به این نکته لازم است که این پرینترها برای چاپ ۱۵ تا ۲۰ برگ در روز طراحی شده اند. البته در ااین رده مدلهای لیزری تک رنگ هم وجود دارد و در صورتی که نیاز شما به پرینتر صرفا جهت چاپ متون است، می توانند مناسب باشند.

یکی از بهترین گزینه های این بازه قیمت HP Photosmart 7510 می باشد. دستگاهی همه کاره که برای مصارف خانگی و حتی شرکتهای کوچک طراحی شده است. مهمترین مزیت این مدل سرعت مناسب پرینت، اسکن و کپی است. لازم به ذکر است که این مدل فیدر اتوماتیک هم دارد.

 

 

اگر فیدر اتوماتیک برایتان اهمیتی تدارد می توانید Canon Pixma MG5320 Wireless را انتخاب کنید. دستگاهی همه کاره با قابلیت چاپ بر روی CD و DVD با سرعت و کیفیت بالا. قیمت مواد مصرفی مناسبی هم دارد.

 

 

در بین مدلهای تک کاره هم Epson Workforce 60 که پرینتری جوهرافشان است و علاوه بر USB، اترنت و Wi-Fi هم دارد. این مدل علاوه بر سرعت خوب، مواد مصرفی ارزان قیمتی هم دارد.

 

 

اگر کمی بیشتر بتوانید هزینه کنید و بودجه تان را تا ۲۰۰ دلار بالا ببرید، Canon Pixma MG6220 Wireless فتوپرینتری جوهرافشان و همه کاره است که صفحه نمایش LCD هم دارد اما متاسفانه فیدر اتوماتیک ندارد. لازم به ذکر است که مواد مصرفی این مدل بیش از حد متوسط است.

 

 

اگر هم بودجه بسیار محدودی دارید و فقط ۱۰۰ دلار می توانید هزینه کنید، Canon Pixma ip4920 بهترین گزینه است. تنها روش ارتباطی این مدل USB است. از سرعت مناسبی برخوردار است و ۸٫۹ صفحه در دقیقه برای حالت سیاه چاپ می کند. کیفیت چاپ آن خوب بوده و هزینه جوهرش هم زیاد نیست.

۵۰۰ هزار تومان: جوهر افشان پیشرفته و لیزری

 • جوهرافشان پیشرفته با کیفیت چاپ بالا عکس
 • لیزری تک رنگ
 • لیزری رنگی با سرعت و امکانات کم
 • مواد مصرفی ارزان قیمتتر

با هزینه ای در حدود ۵۰۰ هزار تومان می توانید پرینتر جوهرافشان پیشرفته ای خریداری کنید که برای شرکتهای کوچک یا خانه های پر مصرف مناسب است. اگر هم مدلهای لیزری را انتخاب کنید، سیاه و سفید خوبی می توانید بخرید اما مدلهای رنگی کند هستند و امکانات محدود دارند.

اولین انتخاب ما در این رده HP Officejet Pro 8600 Plus است. پرینتری همه کاره از نوع جوهرافشان که از کیفیت و کارایی بالایی برخوردار است و مهمتر از همه مواد مصرفی ارزانی دارد. سرعت چاپ متن این مدل ۱۳٫۲ صفحه در دقیقه است و در چاپ تصاویر و کپی و اسکن هم سریع عمل می کند. قابلیت چاپ بر روی CD و DVD را ندارد و کنترلر لمسی اش کند است.

 

 

این مدل قابلیت چاپ از تلفنهای هوشمند و تبلت را نیز دارا می باشد. قابلیت رایگان ePrint شرکت اچ پی امکان ایمیل کردن اسناد به Officejet Pro 8600 Plus را می دهد.

دیگر مدل خوب این بازه قیمت Epson Artisan 837 است. پرینتری جوهرافشان و همه کاره که قابلیت پرینت بر روی CD و DVD را دارد. فیدر اتوماتیک دارد و سرعت پرینت نوشته ها بالاتر از متوسط است. سرعت پرینت تصاویر هم بالا است. این پرینتر از سیستم ۶ جوهره استفاده می کند که علاوه بر افزایش سرعت، هزینه مواد مصرفی را کاهش داده است. می توانید اسناد را برای پرینتر ایمیل کنید و یا با دستگاههای iOS و اندرویدی از طریق Wi-Fi پرینت بگیرید.

 

 

۵۰۰ هزار تومان: لیزری تک رنگ و لیزری رنگی متوسط

 • رنگی لیزری برای شرکتهای کوچک
 • ظرفیت کاغذ ۱۵۰ برگ و بیشتر
 • قیمت بالای تونر

اگر یک میلیون تومان برای خرید پرینتر دارید، می توانید بسیاری از مدلهای رنگی لیزری با کارایی متوسط را انتخاب نمایید. اما همه این مدلها قیمت تونر بالا و سرعت پایین دارند..

بهترین مدلی که ما سراغ داریم مدل Brother HL-4570 CDW است. پورت USB، اترنت و Wi-Fi دارد. این مدل سه فیدر مختلف برای انواع کاغذ و از جمله پاکت نامه دارد. قابلیت چاپ دورو به صورت اتوماتیک هم دارد. این مدل قادر به چاپ ۱۶ صفحه در دقیقه در حالت سیاه و سفید و ۳٫۲ صفحه رنگی است.

 

 

پرینترهای لیزری رنگی ارزان قیمت، در چاپ عکسهایی که در بین متون است چندان خوب ظاهر نمی شوند و تصاویر چاپ شده اصلا دلچسب نیستند.

اگر بتوانید کمی بیشتر هزینه نمایید و Canon Image Class MF8380 با قیمت ۱٫۲ میلیون تومان را انتخاب نمایید. ظرفیت کاغذ بیتری خواهید داشت و به شما قابلیت اسکن و چاپ اتوماتیک دورو کاغذ را می دهد. USB، اترنت و Wi-Fi هم دارد.

هزینه تونر هم در حد متوسط بوده اما سرعتش کمی کند است. البته کیفیت خروجی خوبی دارد. متون چاپ شده می درخشند و تصاویر سیاه سفید واقعا چشم نوازند.

یک و نیم میلیون تومان: لیزری با سرعت بالا، تونر ارزان

 • مناسب برای شرکتهای کوچک و متوسط
 • پرینترهای لیزری تک رنگ با سرعت فوق بالا و محفظه کاغذ بزرگ
 • مدلهای رنگی لیزری با سرعت مناسب و کیفیت چاپ بالاتر
 • تونر ارزان

Samsung CLP- 775ND مدل رنگی لیزری انتخاب ماست. این مدل هم همانند دیگر مدلهای رنگی لیزری در چاپ تصاویر رنگی به پای مدلهای جوهرافشان نمی رسد اما سریعتر است و هزینه تونر آن اقتصادی تر است. قابلیت چاپ دو رو، سینی ۵۰۰ برگی کاغذ، سینی ۱۰۰ برگی پاکت نامه و کاغذهای ضخیم و سینی ۳۵۰ برگی خروجی دارد.

این مدل مجهز به پردازنده دو هسته ای ۶۰۰ مگاهرتزی، ۳۸۴ مگابایت حافظه قابل افزایش تا ۸۹۶ مگابایت می باشد. CLP- 775ND قادر به چاپ ۱۸٫۱ صفحه در دقیقه می باشد. تصاویر رنگی هم سریعتر از سایر مدلها چاپ می شوند.

 

VN:F [1.9.22_1171]
رای: ۶٫۷/۱۰ (۲۲ رای میانگین)
پرینترهای منتخب ال نت نوروز ۹۱, ۶٫۷ out of 10 based on 22 ratings
برچسب‌ها,
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

۱ نظر

 1. سعید می‌گه:

  سایت خوبی است ولی قیمت پرینتر ها را اگر بنویسید بهتر میشود

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.