شما اینجا هستید >>خانه » اخبار » فیس بوک سر انجام به شرکتی جهانی تبدیل شد

اولین بسته سهام فیس بوک در بازار بورس نیویورک، نزدک، امروز عرضه شد و بدین ترتیب غول بی چون و چرای اینترنت، به شرکتی بین المللی تبدیل شد.

 

 

 

پی سی مگ: به دلیل تقاضای بالای شرکت های سرمایه گذار و موسسات مالی و بانکها، ارزش هر سهم فیس بوک ۳۸ دلار قرار داده شد. امروز نیز روز آغاز عرضه سهام فیس بوک به صورت عمومی در بازار بورس نیویورک NASDAQ بود و احتساب این شرایط و قیمت هر سهم فیس بوک، ارزش این شرکت هم اکنون بیش از ۱۰۴ میلیارد دلار است. چیزی در حدود نصف ارزش گوگل!

سهام این شرکت در بازار نزدک، تحت سمبل FB عرضه میشود و پذیره نویسی برای خرید آن تا ۴ روز دیگر یعنی ۲۲ می ادامه خواهد داشت. قابل ذکر است با اینکه تنها چندین ساعت از عرضه سهام فیس بوک میگذرد، ارزش آن حدود ۲ دلار بیشتر شده و از مرز ۴۰ دلار عبور کرده است. اولین بسته سهام فیس بوک به صورت عمومی حدود ۴۲۱ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۶ میلیارد دلار است.

تنها کمتر از ۸ سال طول کشید تا ایده ای که در سر دانشجویی ۲۰ ساله در خوابگاهی در دانشگاه هاروارد پرورانده میشد، به شرکتی با ارزش ۱۰۰ میلیارد دلار تبدیل شود. هم اکنون فیس بوک دارای ۹۰۰ میلیون کاربر فعال است و به طور متوسط ۵۵۰ میلیون کاربر روزانه از این سایت بهره میبرند.

برچسب‌ها
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.