شما اینجا هستید >>خانه » اخبار » شعله، ویروسی که ایران را درو کرد

شرکت کسپر اسکای موفق به کشف ویروس جدیدی با نام شعله (Flame) شد که دارای حجمی ۲۰ برابر استاکس نت معروف بوده و هدف آن شبکه های خاورمیانه به خصوص ایران است.

 

 

 

سی نت: اعلام شده است این ویروس پیچیده ترین و بزرگترین حمله اینترنتی به شبکه های خاورمیانه به خصوص ایران (سپس اسراییل/فلسطین، سوریه، سودان و لبنان) است که در طول تاریخ رخ داده است و در حدود ۲ سال نیز از عمر فعال آن میگذرد. کسپر اسکای شعله را یکی از پیچیده ترین و مخرب ترین ویروس هایی دانسته که تا کنون تولید شده است و این احتمال را داده که توسط دولت خاصی پشتیبانی میشده است. در صورت وجود این ویروس روی دستگاه محاسبه گری که بر مبنای ویندوز کار میکند، تقریبا تمام اطلاعات آن دستگاه قابل دسترسی است. حجم شعله ۲۰ مگابایت است در صورتی که حجم استاکس نت معروف تنها ۱ مگابایت بود. به همین دلیل نیز زمان بیشتری برای بررسی و تحلیل این ویروس لازم است. بیشترین آسیب ها ازا ین ویروس در ایران گزارش شده است.

این ویروس به صورت فایلهای تصویری و صوتی ذخیره میشود. کارشناسان امنیتی معماری نفوذ و تخریب این ویروس را ایده ای جدید و بدیع در دنیای شبکه و نرم افزار دانسته اند. نکته جالب تر اینکه این ویروس میتواند عمری ۵ تا ۸ ساله را نیز تجربه کند!

 

جزئیات بیشتری از شعله را در اینجا بخوانید.

برچسب‌ها, ,
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.