شما اینجا هستید >>خانه » اخبار, مقالات ویژه » نام پردازنده های اینتل چگونه انتخاب میشوند!؟

به نظر شما نام پردازنده های اینتل، همچون آیوی بریج (Ivy Bridge) و سندی بریج (Sandy Bridge) چگونه انتخاب شده اند؟

اینتل: در واقع رمز و رموز خاصی پشت نام گذاری پردازنده های اینتل نیست! Arie Harsat (شهروند اسراییل) مدیر برنامه ریزی استراتژیک پردازنده های شرکت اینتل و فردی است که این نام ها را انتخاب میکند. او که شخصا این نام ها را انتخاب میکند در این باره میگوید: "ممکن است فکر کنید معانی بسیاری پشت این اسامی است! در صورتی که من تنها سعی میکنم نام هایی را انتخاب کنم که مشکل قانونی نداشته باشد."

 

 

 

 

اما در باره بریج ها (Bridge) چطور؟ 

او ذکر کرده است ریشه انتخاب واژه به مایکرو معماری جدیدی باز میگردد که در این پردازنده ها به کار رفته است. نام این معماری Gesher بوده که واژه ای عبری است و معنای آن Bridge یا پل می باشد. Harsat در این باره میگوید در اصل ریشه منطقی این نام گذاری مربوط به معرفی معماری جدیدی است و قصد از انتخاب واژه پل، در اصل به معنای پلی به آینده است!

گفتنی است Gesher نام حزبی سیاسی در اسراییل نیز هست. البته وی خاطر نشان کرده است به درستی به یاد نمی آورد Sandy از کجا به ذهنش خطور کرده است و شاید به Sand (شن) باز میگردد که ماده اولیه ویفرهای سیلیکونی است که پردازنده ها و دیگر ادوات مایکرو و نانوساختار الکترونیکی روی آنها تولید میشوند.

 

 

 

Ivy Bridge ها چطور؟

او در این باره میگوید به دنبال نامی بودم که آمریکایی ناب باشد! "مکان های بسیاری در آمریکا وجود دارد که Bridge یا همچنین چیزی نام دارند. به ذهنم Ivy Bridge خطور کرد و با خودم گفتم، خوب! Ivy (پیچک) نیز گیاه خوبی است!"

 

این هم داستان نام گذاری نسل دوم و سوم پردازنده های کور اینتل!

 

Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

۱ نظر

  1. عليرضا سروش می‌گه:

    سپاسگزارم . مطالب خوبی است. لطفا یک جدول از مشخصات cpu های رومیزی و همراه جدید ارائه نمایید.

    موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.