شما اینجا هستید >>خانه » HP, آخرین بررسی ها, لپ تاپ » بررسی نت بوک HP mini 5102

 

Windows 7 starter: 1.66GHZ intel Atom N450, 1.024 MB DDR2 SDRAM 800MHZ, 248 MB Mobile GMA 3150, 160GB Seagate.

 

استحکام و شیک بودن HPمدل mini 5102یکی از ویژگی‌های طراحی کلی آن محسوب می‌شود البته جای ارتقاء برای مدل‌های بعدی دارد. عنوان یک نتیجه برای یک نوت بوک همه گیر مورد علاقه‌ی ما، HPمدل ۵۱۰۲، فضای مناسبی برای ارتقاء یافتن دارد. این انتخاب HPنیست که ما مدل Inchرا مورد بررسی قرار می‌دهیم. به هر حال بیشتر نوت بوک‌های ۲۰۰۹ در بسیاری از مجموعه‌های خیلی ساده منتشر کند. این یک طراحی همه گیر است که آن کیفیتی را که ما برای یک نوت بوک دوست داریم فراهم می کند. با یک بدنه‌ی ساخته شده از آلیاژ فلزهای منیزیم و آلومینیم، ۵۱۰۲ بسیار نیرومندتر از اکثر لپ‌تاپ‌های پلاستیکی که با آن رقابت می‌کنند به نظر می‌رسد.

و با صفحه‌ی کلید عالی، احساس می‌کنی که در حال تایپ بر روی نسیم هستی. ورژن جدید ۵۱۰۲ تنظیمات ویرایشی کمتری ارائه می‌دهد ولی در عوض تنظیمات پیکربندی بیشتری شامل صفحه‌ی لمسی است. این به این معنی است که شما مجبورید برای نت بوک از شکل onlineاستفاده کنید ولی این یک روش گران قیمت است چون هر چیزی از بالاتر از موارد اصلی، به مقدرا معنی داری، قیمت را افزایش می‌دهد.

درست در حالی که صفحات نمایش در حال رواج بودند دستگاه فقط دارای رزولوشن استاندارد ۶۰۰×1024 پیکسلی، نمایشگر ۱۰ Inchبا پردازشگر یک هسته‌ای مدل N450، ویندوز سون و رم یک گیگ بود.

در مقایسه با سایر مدل‌ها و با در نظر گرفتن HPمدل mini311، قائدتاً صفحه‌ی نمایش HDو گرافیک Nvidia Ionپیشنهاد می‌شود که در این باره مایلیم مدل ۵۱۰۲ miniرا که با ورژن جدیدش قدم‌های جسورانه‌ای به  داشته است مورد بررسی قرار دهیم.

با توجه به انتظار و علاقمان نسبت به یک نت بوک ۲۰۰۹، احساس می‌شود که فقط این مدل یک نوت بوک ۲۰۰۹ است با شباهت به مدل mini 5101در سال‌های اخیر، مدل ۵۱۰۲ دارای یک در پوش سیاه صیقلی و صفحه کلید مات سیاه رنگ و طراحی شده با صفحه‌ی لمسی براق است. مطمئناً همه چیز در حد یک نوت بوک، در دستگاه قرار گرفته است ولی این مدل آنقدر براق است که می توان در کافی شاپ یک شخص امروزی، خودنمایی کند. اگر این مدل هیچوقت درخشنده‌ترین و باریک‌ترین مدل نبوده است، در عوض بدون جداره‌ی محافظ به نظر محکم و با دوام می‌آید.

ما وقتی که HPمدل عریض با کلیدهای صاف را به خاطر طراحی کیبورد سنگ ریزه‌ای در ۵۱۰۱ حذف کرد ناراحت شدیم. ۵۱۰۲ این طرح را حفظ کرد و زمان نشان داد که این یک مدل خوب است کلیدهای مهم مانند shiftزیبا و بزرگند و کلیدهای دستورالعملی بالا لبه برگشته می‌باشند که کارهای مفید کنترل صدا و نور تصویر و مانند آن، قابلیت‌های اولیه‌ی اسن کلیدها است. این در حالی است که قابلیت مبهم کلیدهای F، نیازمند این است که شما کلید Fnرا پایین نگه دارید. این تغبیری است که به تازگی در برخی لپ‌تاپ‌ها می‌بینیم که به نظر ایده‌ی خوبی می‌آید.

صفحه‌ی لمسی مدل mini 5101یک مدل قدیمی، با کلیدهای موس که در زیر آن قرار گرفته‌اند می‌باشد این جدا از کلیدهای موس کناری و صفحه‌ِ لمسی کشیده است که در لپ‌تاپ‌های قدیمی موجود بودند.

ما این مدل را ترجیح می‌دهیم ولی همزمان چیزی که قبلاً ندیده بودیم این است که سطح صاف و کوچک صفحه‌ی لمسی، اثر انگشت را جذب می‌کند اما این صفحه‌ی لمسی معمولاً چرک به نظر می‌آید.

مدل ۱۰٫۱ اینچی با صفحه‌ی نمایش عریض ۶۰۰×1024 پیکسلی می‌باشد برای یک نت بک مدل پایین عادی است به هر حال به عنوان یک سیستم خوب با قیمت مناسب با عقیده به دیدن HP768×1366 پیکسلی داریم HP311دارای قابلیت‌های HDاست. مدل‌های اولیه‌ی mini 5102فاقد بلوتوثند ولی بقیه‌ی مدل‌ها، مجموعه‌ی استانداردی از پورت‌ها و خطوط اتصال به شبکه ارائه می‌دهند.

قابلیت جالبتر، تنظیمات صفحه‌ی لمسی است. این می‌تواند یک برنامه با کاربرد محدد برای کاربران باشد ولی شیوع تکنولوژی لمسی در صنعت ساخت لپ‌تاپ را نشان می‌دهد.

HPبه جای ورژن  Microsoft Officeمعمولی دارای نرم افزار  Corel Home Officeاست ولی مطمئن نیستیم که چرا باید به Open  Offfice ترجیح داده شود. hP، همچنین تا اندازه‌ای دارای استانداردهای لپ‌تاپ‌های تجاری سایز بزرگ است.یک هارد درایو مجهز به شتاب سنج که در اینجا HP 3D Drive Guard  نامیده می‌شود نیز وجود دارد.

Cpuجدید یک هسته‌ای ۱٫۶۶ GHZ Atom N45یک استاندارد جددی برای نت بوک هاست اما در حالی که عملکرد پیشرفته‌ای، فراتر از پردازشگرهای نسل قبل یعنی N270و N280ارائه نمی‌دهد، در عوض بازده باتری بیشتری دارد. لازم به تذکر است که نت بوک‌های ما به اندازه‌ی یک چشم داشت متعادل اتصال به وب و  E-mailو کار کردن با اسناد  Officeعالی هستند.

مدل mini 5101هنگام آزمایش خالی کردن باتری با پخش ویدئو، برای مدت ۳ ساعت و ۱۹ دقیقه کار کرد. این بالاترین مرتبه‌ی امتیاز باتری یک لپ‌تاپ نیست ولی مطمئناً برای کارهای رایج کافی است، مخصوصاً که در استفاده‌های گاه به گاه، سیستم می‌تواند با یک باتری ۶ سلولی اختیاری که با ۳۵ هزار تومان قابل دستیابی است، بای مدت ۶ ساعت پایا باشد.

 

 

خوب: پردازشگر جدید Intel Atomبا کیفیت ساخت عالی.

بد: برخی تنظیمات کوچک می‌توانند قیمت را افزایش دهند. صفحه‌ی لمسی کوچک.

VN:F [1.9.22_1171]
رای: ۷٫۶/۱۰ (۵ رای میانگین)
بررسی نت بوک HP mini 5102, 7.6 out of 10 based on 5 ratings
برچسب‌ها, ,
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.