شما اینجا هستید >>خانه » HP, آخرین بررسی ها, لپ تاپ » بررسی HP probook 5310m

Windows 7 profesional (64 bit) 2.26 GHz, intel core 2 Due, 2.48MB DDR3 SDRAM 1066 MHz, 64 MB intel GMA 4500 MHD, 320GB

Seagate 7200 rpm

 

 

به عنوان یک نوت بوک با قیمت مناسب و قابل اتصال پورت به صورت فوق العاده و مردم پسند، probook 5310mیک مدل تجاری –مسافرتی خوب است. در اولین نگاه بسیار آسان است که  HP probook 5310mرا یک مدل ارزان تر کننده‌ی قیمت Macbookهای ۲۰۰۷ بنامیم.

یک پوشش تمام سیاه، ساخته آلیاژ منیزیم و آلومینیم و کیبورد مدل تَق تَقی (صدادار)، مطمئناً این داوری را تصدیق می‌کند. به هر حال probookلپ‌تاپی است که کاربران تجاری را نشانه رفته، نه کاربران عادی را.

قابلیت نصب پورت، با صفحه‌ی نمایش ۱۳ اینچ و عمر باتری طولانی با مجموع قیمت اما شما باید کمی بیشتر به ترفیع سیستم آن بپردزاید تا واقعاً آن را وحشت آور جلو دهید. Probookبه نظر بسیار با وقار می‌آید. در پوش آلومینیمی، با یک آرم نقره‌ای HP، مارک خورده در پشت آن که به سختی از زیر آن قابل مشاهده است.

در طرف دیگر در پوش یک صفحه‌ی نمایش ۱۳٫۳ اینچی با کیفیت تصویر عادی ۷۶۸×1366 پیکسل قرار دارد.

صفحه ی نمایش برای کار در بیرون، به اندازه‌ی کافی روشن است متن‌ها و گرافیک‌ها به خوبی ارائه می‌شوند و رنگ‌ها عالیند ولی تصویر زاویه‌ای این مدل، بهترین نیست. وزن سیستم کمتر از ۲ کیلو است و آداپتور برق مسافرتی وزنی کمتر از نیم کیلو به آن می‌افزاید.

آلومینیمی که روی در پوش استفاده شده به اطراف کشیده شده است با یک نوار بالای صفحه کلید که طراحی شده برای استراحت کف دست می‌باشد. کلیدهای عریض مات سیاهرنگ با یک پلاستیک سیاه صیقلی محاصره شده‌اند. این امکان همچنین برای اطراف صفحه ی نمایش و صفحه ی لمسی نیز فراهم شده است صفحه ی لمسی بافت ویژه‌ای ندارد بنابراین انشگتان به راحتی دچار لغزش نمی‌شوند این امر باعث خجالت است، تا وقتی که بتواند با استفاده از نرم افزارهای صفحه‌ی لمسی، ژست چند انگشتی را ساپورت کند.

صفحه کلید با واکنش خوب و بدون پیچ خوردن هنگام تایپ کردن، برای استفاده خیلی راحت است.

چون این یک لپ‌تاپ تجاری است، هیچ دکمه‌ی کنترل ممولتی مدیا در آن وجود ندارد ولی شما یک دکمه‌ی خاموش و روشن کردن وایرلس و دو دکمه برای استفاده‌ی سریع از E-mailو وب دارید.

این دکمه‌ها، حتی وقتی سیستم به کلی خاموش است با استفاده از HP Quicklook3برای خواندن Emailها و تماس با اطلاعات از طریق Outlookو Quickwebبرای گردش ساده در وب، کار می‌کنند.

با وجود سرعت سریع بالا آمدن ویندوز سون، ما مطمئن نیستیم که کسی از این امکان استفاده کند ولی اگر شما می‌خواهید امتحان کنید، این امکان فراهم است. اگر شما از کسانی هستید که از گوشی هوشمند استفاده نمی‌کنید یا یکی داردی ولی می‌خواهید سریع به پیام‌ها، قرار ملاقات‌ها و تماس ها دسترسی داشته باشید، این امکان ارزشمند است که برای شما فراهم شده است.

در بالای LCDیک دوربین ۲ مگا پیسکلی با دو میکروفون در دو طرفش واقع شده است این مجموعه در   Skypeبا وضوح تصویر و صدای خوب کارکرد می کنند. بلندگوها در لبه‌ی پایین نوت بوک قرار دارند و اینطور به نظر می‌رسد که صدای بلندی تولید نمی‌کنند ولی آنها دارای صدای بسیار خوبی هم برای آواها و هم برای موسیقی هستند.

به این دلیل که این مدل برای مصارف تجاری و مسافرت های مکرر طراحی شده است، HPآن را با خصوصیات امنیتی و حفاظتی شکه کننده‌ای بارگیری کرده است ابزار حفاظتی GPدارای تنظیمات کامل اطلاعات، فایل‌ها، پوشه‌ها، ذخیره سازی درایوها، پنهان کردن درایوها و تنظیم امنیت قبل از بالا آمدن ویندوز است و اگر سوردتان را فراخموش کردید، این امکان برای شما فراهم است که با شاسخگویی به سه سوال شخصی، خود را به سیستم بشناسانید.

برای محافظت در برابر بالا و پایین شدن‌ها، از ۳D Drive Guardاستفاده می‌کند که با به کارگیری سه محور دیجیتالی شتاب سنج، هارد درایو را طوری قرار می‌دهد که کمترین آسیب به اطلاعات شما وارد شود. برای نگهداری ساده و روان اطلاعات، HPدرایو نوری، پورت‌ها و ورودی‌ها و خروجی‌ها را به حداقل رسانده و از یک باتری، سلولی مسطح و باریک استفاده می‌کند در سمت چپ دستگاه، یک پریز برق AC، یک پورت USB2یک پورت خروجی نمایشگر و پریز انتقال گرما وجود دارد.

طرف راست نیز دارای دو عدد پورت USB2، جایگاه هدفون / میکروفون و اسلات  SD/SDHCاست. اکثر این قسمت‌ها در جایگاه مناسبی واقع شده‌اند اما ما پورت‌های عقبی سمت چپ را بیشتر ترجیح می‌دهیم. باز هم هیچ درایو نوری وجود ندارد که برای ما مفید است ولی شما اگر نیاز داشته باشید باید از یک درایو خارجی استفاده کنید. چیزی هم که جالب است وجود اسلات Express cardاست که برای توسعه‌ی پورت‌ها استفاده می‌شود مدل ۵۳۱۰mهم می تواند قابلیت ۳ مدل قبلی را داشته باشد و هم می تواند هر آنچه که شما مایلید را در خود جای دهد مدل اشاره شده دارای ویژگی‌های پردزاشگر ۲٫۲۶ گیگا هرتز Intel حافظه‌ی ۲ گیگا بایتی DDR3و درایو سخت ۳۲۰ گیگا بایتی ۷۲۰۰ دور در دقیقه و مجموعه‌ی گرافیکی Mobile Intel GMA 4700 MHZ  دلار است این مدل دارای Wi-Fi 802/11 mهم چنین قیمت تمام شده‌ی سیستم می تواند با کمتر کردن نوع کارکرد و استفاده از پردزاشگر ۲/۱ گیگا هرتزی Intel Celeron Su2200که با توجه به خصوصیات HP30 دقیقه به عمر باتری می‌افزاید، کاهش می‌یابد. هم چنین حافظه می تواند به ۱۶۰ گیگا بایت و وایرلس به ۸۰۲٫۱۱ تغییر کند و نیز می‌توانید با تنظیمات اضافی شامل انتخاب ویندوز سون خانگی یا حرفه‌ای، ویندوز XPیا DOSمحوری ۴ گیگ و ۱۲۸GB SSDمی‌شود، شکل آن را خودتان انتخاب کنید شکلی که ما امتحان کردیم، چه در تست آزمایشگاهی و چه در تست واقعی در شرایط زندگی، نتیجه‌ی کار را به طور مالی تغییر داد.

استفاده‌ی همزمان از ابزار Officeساده، ویرایشگر ساده‌ی تصاویر، گردش در وب، استفاده از Emailپیام نوری، هیچ مشکلی برای این  لپ‌تاپ ایجاد نکرد ولی این بدین معنی نیست که شما می‌توانید فشار زیادی به سیستم وارد آورید اما با استفاده‌ی ادامه دار از موارد ذکر شده مشکلی برای سیستم ایجاد نمی‌شود. اگر شما عملکرد بیشتری از سیستم خود می‌خواهید، باید آن را از حافظه‌ی ۲GBبه حافظه‌ی ۴GBارتقاء داده و به جای استفاده از هارددیسک از دیسک‌های حالت جامد استفاده کنید.

مدل ۵۳۱۰mما، در آزمون خالی کردن باتری با پخش ویدیو و با به کارگیری باتری ۴ سلولی به مدت ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه کارکرد زمانی که این سیستم دائماً درایو سخت را می‌چرخاند، با خالی شدن باتری به درایو سخت سرعت ۷۲۰۰rpmمی‌دهد در استفاده‌ی عادی عمر باتری می‌تواند به ۵/۴ تا ۵ ساعت برسد ولی متأسفانه اگر باز هم می‌خواهید به بهترین عمر باتری برسید نیازمند تعویض HDDبا یک SSDهستید. اگر این کار را انجام دهید مطمئناً به کارکردن ۶٫۵ ساعت نزدیک می‌شوید.

 

خوب: طراحی عالی و عملکرد متغییر با قیمتی کم.

بد: داشتن بهترین عملکرد و قابل حمل بودن، ملزم به ترفیع کمتر سیستم است.

VN:F [1.9.22_1171]
رای: ۷٫۶/۱۰ (۸ رای میانگین)
بررسی HP probook 5310m, 7.6 out of 10 based on 8 ratings
برچسب‌ها,
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

۱ نظر

  1. sam می‌گه:

    سلام
    دستتان درد نکند واقعا زحمت کشیدید تو هر سایتی گشتم اطلاعاتی
    درمورد این پروبوک پیدانکردم ولی اینجا خیلی مستفید شدم

    موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.