شما اینجا هستید >>خانه » اخبار » نسل سوم پردازنده های اینتل عرضه میشوند

نسل سوم پردازنده های اینتل، Ivy Bridge عرضه میشوند.

 

 

 

 

پی سی مگ: سرانجام تیک تاک ساعت انتظار به پایان رسید و نسل سوم پردازنده های اینتل یعنی آیوی بریج ها عرضه شدند. Ivy Bridge های اینتل اولین پردازنده عرضه شده با تکنولوژی ساخت ۲۲ نانومتری هستند. نسل دوم پردازنده های این شرکت یعنی سندی بریج با تکنولوژی ۳۲ نانومتری ساخته میشدند. این پردازنده ها نسبت به نسل دوم دارای توان پردازشی بیشتر، بهبود گرافیک، مصرف کمتر و گرمادهی کمتری هستند. این پردازنده ها در سه نوع کم مصرف (۳۵ وات) و معمولی (۷۷ وات) دسکتاپ و موبایل (لپ تاپ) خواهند بود که حداقل ۲۰ نوع مختلف Core i7 و Core i5 در بسته ابتدایی عرضه خواهند شد. 

در این بسته عرضه اولیه، برای دسکتاپ Core i5-3450S تا Core i7-3770K و برای لپ تاپ ها از Core i7-3612QM تا Core i7-3920XM عرضه خواهند شد. 

پردازنده گرافیکی Intel HD 4000 نیز گرافیک این نسل خواهد بود که با پشتیبانی از DX11 توان پردازشی و قابلیت های بیشتری خواهد داشت. گفته میشود با استفاده از این پردازنده ها نمایش ویدیو های FHD و اجرای بازیهای کم حجم 3D به راحتی صورت خواهد گرفت. 

خبرخوب برای افرادی است که اکنون پردازنده سندی بریج روی سوکت های LGA1155 دارند میباشد. به راحتی و به وسیله آپدیت بایوس مادربورد خود از نسل سوم پردازنده های اینتل بهره مند خواهید شد! همچنین این پردازنده ها با رم های DDR3 1600 همسان شده اند.

قابل ذکر است اولین گروه لپ تاپ این پردازنده ها از هفته آینده در آمریکا و دیگر نقاط دنیا عرضه خواهد شد. لذا چند هفته ای طول خواهد کشید تا از سر بازار ایران در بیاورند!

Ivy  به معنای گیاه پیچک میباشد.

 

Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.