شما اینجا هستید >>خانه » Lenovo, آخرین بررسی ها, لپ تاپ » بررسی Lenovo Ideapad S12-2959

                                   Windows XP Home SP3; 1.6GHz Intel Atom N270; 1024MB DDR2 SDRAM

                                    533MHz; 128MB (Shared) Mobile Intel GMA 950; 160GB Hitachi 5400rpm

هر چند مدل  Idead pad S12با پردازشگر گرافیکی Nvidia Ionبعضی از بازیهای ۳Dرا اجرا کرده است ولی نسبت به لپ‌تاپ‌های دیگر قیمتش بالاتر است.

در سال ۲۰۰۹ ما ابتدا درباره‌ی ارائه شدن Nvidia Ion GPUبرای نت بوک‌ها خبرهایی شنیدیم و بسیار هیجان زده شدیم، خیلی وقت پیش نت بوک ها برای کارهای گرافیکی و اجرای فیلم‌های HDخیلی سریع‌تر و بهتر بودند یکی از اولین کسانی که Ionرا بر روی نت بوک نصب کرد Lenovoبوده است. و Ideapad S12به نظر سیستم مینی نوت بوک بسیار کامل و مناسبی برای در برداشتن آن بود مخصوصاً هنگامی که گزارش شد مدل S12با قیمت متوسطی به بازار می‌آید ولی قیمت این مدل نسبت به امکاناتش کمی بالا است.

ولی دارای یک کیبورد بسیار عالی، صفحه‌ای نورانی است و احساس قوی که در مورد عملکرد نت بوک‌ها باید به انسان دست بدهد، دست می‌دهد این مدل ۲۵۶MBگرافیک اختصاصی دارد RAM 3GBاستفاده کرده و یک  320GB، hard driveبه اضافه‌ی یک ویندوز Home premium7و بلوتوث دارد.

در ادامه آخرین سری ویندوز w7 و قبل از مدل CFSکاملاً بهبود و ارتفاء داده شده‌ی پردازشگر Intel Atomو ارزان نت بوک‌های پرسرعت، نازک و سبک، S12خودش را دارای تمام امکانات می‌شمارد پردازشگر کم ولتاژ نازک و سبک مانند انچه در مدل ۱۳ اینچی Toshiba T135-S1309است اجرای بهتری کم کردن گرافیک در موارد مشابه و تهیه شدنی‌تر از لحاظ مادی است و دوباره پردازشگر N270در وضعیت S12عملاً در انقراض شدن قرار گرفته است.

این به این معنی نیست که مدل Ideapad S12فواید خودش را ندارد این هنوز یک کیبرد خوب با صدای خوب، طراحی محکم و یک صفحه‌ی بسیار نورانی دارد در حالی که این وضعیت در حالت فنی فقط کمی از حالت قبلی گرانتر است در حالی که شما می‌توانید امروزه با چنین قیمتی لپ‌تاپ‌های بهتری را بگیرید، مدل نت بوک HP mini 311هم با پردازشگر Nvidia Ionقیمتش ۲۰۰ هزار تومان کمتر است هیچ دلیلی وجود ندارد که چرا قیمت S12این قدر است.

مدل Ideapad S12در دو سری پردازشگر به بازار امده است یکی با Via Nani ULVو یکی دیگر با Intel Atom N270برای داشتن پردازشگر Nvidia Ionشما باید Atom N270را انتخاب کنید ( مدل Via nanoیک مدل بسیار کند است و قیمتش کمتر می‌باشد) در حالی که Non-Ion S12که قبلاً در موردش صحبت کردیم گرانتر به فروش می‌رسد ارزان‌ترین قیمت مدل Ionدر بازار  جهانی ۶۰۰ هزار تومان آنچه که ما در ابتدا در موردش صحبت کردیم بالاترین مدل آن بود.

از دیدگاه طراحی، مدل S12مانند برادر بزرگترش هم نژاد ۲۰۰۹ خود  Lenovo Ideapad S10-2است تفاوت‌ها و شباهت‌ها پلاستیک روی دستگاه به رنگ مشکی مات است (رنگ سفید هم موجود است) و پلاستیک براقی روی در آن به شکل دایره دایره برای تنوع وجود دارد این یک مجموعه‌ زیبا و جلوه کننده است. در کنار آن، پلاستیک صاف و نرم مات مشکی اطراف کیبرد و صفحه‌ی ۱۲ اینچی درخشان به وسیله‌ی پلاستیک براقی پوشیده شده‌اند این حرفه‌ای، مدگونه و شیک، تیره رنگ و سخت به نظر می‌رسد و بی‌شباهت به Think padنیست صفحه کلید کامل خیلی خوب است و سایز Touchpadدر مدل S 10-2بهبود یافته این مانند یک لپ‌تاپ واقعی است.

این لپ‌تاپ ممکن است راحت‌ترین لپ‌تاپ و مقاوم‌ترین کیبرد را داشته باشد که ما روی نت بوک تجربه کرده‌ایم در بالای کیبرد تعدادی کلید اختصاصی برای کنترل صدا و خاموش کردن آن (حالت بی‌صدا) همراه با کلید Quick storeکه splashtopرا اجرا می‌کند در کنار (هم زمان با) OSجستجوگر، آهنگ خوان (Music player) و دیدن عکس در این OSقابل استفاده هستند و سریعترین راه برای بالا آمدن (برنامه‌ای) هنوز مدل S12را در حالت رکود قرار داده است و کلید تشخیص صورت برنامه‌های امنیتی و مهم، که وب کم و رایتر را در

بردارد.

                                              

صفحه‌ی۱۲٫۱ اینچی LCDدرخشان دارای تفکیک‌پذیری ۸۰۰×1280 پیکسل ،اجزای داخلی است که برای لپ‌تاپی در این سایز استاندارد است اثرات داشتن صفحه‌ی بزرگ مخصوصاً در بعد عمودی خیلی برای استفاده حساس هستند وقتی که وِبی را پیدا می‌کنید و روی آن کارهای رسمی اداری انجام می دهید اضافه کردن پیکسل‌ها واقعاً یک تفاوت در بین محصولات ما ایجاد کرده است که کاملاً با مدل‌های ۳/۱۰ اینچی Ideapad S10-2متفاوت است. هر چند که اضافه شدن به صفحه و اندازه‌ی صفحه کلید به اندازه و سایز آن اضافه کرده است در مقابل نت بوک را خیلی قابل استفاده کرده است این دست شما است که از سیستمی که سیم‌های ارتباطی زیادی دارد استفاده کنید یا از مدلی که از لحاظ تجهیزات و اجرا کردن از موفقیت بیشتری برخوردار است. ولی این مشخص است که در هر دو مدل نکاتی پر معنی و فلسفه‌داری مد نظر قرار گرفته است.

۳ سیم ارتباطی USBبرای یک نت بوک خوب است ولی S12به سایز مدل‌های باریک و سبک از لحاظ اندازه نزدیکتر است. بنابراین انتظار می‌رود که از این سیم‌های ارتباطی استفاده کند. بلوتوث خوشبختانه به آن اضافه شده است ولی مدل S12هنوز wiFiندارد.

پردازشگر Atom N270  1.6 GHZاضافه شده که در نوت بوک‌ها بسیار مورد استفاده قرار گرفته است این یک پردزانده‌ای است که امسال در هر نت بوکی به کار گرفته شده است عملکرد این نت بوک در تست ما قبول شده است اضافه کردن پردزاشگر Ionواقعاً به کارهای چندگانه و چندرسانه‌ای و همچنین بالا رفتن سرعت اجرای PhotoShopو iTunesدر بعضی چیزها کمک می‌کند هر چند در بعضی مواقع Ideapad S12تقریباً دو برابر پردزاشگرهای یک هسته‌ای Pentium Su 2700که در مدل Toshiba Staellite T115-S1105به کار گرفته شده در تست وضعیت ما کندتر بود آیا افزایش قیمت ۲۰۰ هزار تومانی آن نسبت به مدل توشیبا به خاطر استفاده از پردازشگر Ionکمی بهتر بودن RAM، Hard driveو بدنه‌ی بهتر آن ارزش دارد در حالی که با سرعت بسیار کمتری عمل میکند؟ انتخاب با شماست.

                                                         .

فایده‌ی مهم Nvidia Ionبالا بردن گرافیک HD(فیلم‌های HD) و بازی‌ها است و برخلاف مدل T115-S1105ما به راحتی می‌توانیم در این لپ‌تاپ بازی کنیم پردازشگر Nvidia ionاز لحاظ طراحی به مدل پردازشگر ۹۴۰۰Mدر لپ‌تاپ Appleمدل Macbookشباهت دارد که باید در خوبی عملکرد گرافیک برابر باشند (از طرف دیگر، به هر  حال S12پرازشگر Atomدارد نه Core 2 Due)

در بازی  unreal Tournoment IIIدر تفکیک پذیری pixels 800×1200 سطح جزئیات نمادی بازی با Fps16.5 اجرا می‌شود و البته با اشکال عمل می‌کند با پایین اوردن تنظیمات به pixels600×800 به Fps21.2 می‌رسد ولی این بهتر از یک HP مدل mini311نیست که دارای Nvidia Ion می‌باشد.

متأسفانه در این مدل پردازشگر  Atomیک مشکل است ما دوست داریم ببینیم که پردازشگر Ion، با Atomها یا ulv جفت شود همانطور که به خاطر عرضه‌ی بسیار کم  Ideapad 12به دلیل قیمت زیادش، هنوز پا برجاست.

این سیستم با دارا بودن باتری ۶ سلولی، دارای عمر باتری ۳ ساعت و ۵۰ دقیقه در تست پخش ویدیو بوده این مقدار بدون  حدود یک ساعت کمتر از Ideapad  است و عملکرد باتری را قابل قبول می‌نماید ولی یک رکورد و غیر عادی نیست ما لپ تاپ‌ها را در حالی مشاهده می‌کنیم که نور و باریکی بهتری می‌یابند درحالی که عمر باتری نیز به سمت بیشتر از ۶ ساعت در حال افزایش است.                                        

 

 

خوب: کیبرد عالی، صفحه‌ای با رنگ‌های جداگانه و نورانی، بهبود کار گرافیکی برای نت بوک.

بد: پردازشگر قدیمی مدل Atom N270و قیمت بالا.

VN:F [1.9.22_1171]
رای: ۱۰٫۰/۱۰ (۲ رای میانگین)
بررسی Lenovo Ideapad S12-2959, 10.0 out of 10 based on 2 ratings
برچسب‌ها
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.