شما اینجا هستید >>خانه » اخبار » پروتوکل های امن باز شدند

از صبح پنج شنبه بود که دسترسی به پروتوکل های امن در سراسر ایران به طور کامل مسدود شده بود، اما اکنون دسترسی به آنها امکان پذیر است.

ال نت: چند هفته ای هست که دسترسی به پروتوکل های امن در ایران با کندی و سختی شدیدی مواجه است. در نهایت به صورت ناگهانی از صبح پنج شنبه گذشته دسترسی به آنها به طور کامل قطع شد. به نظر می رسد از امروز صبح دسترسی به آنها امکان پذیر شده ولی هنوز کندی در آنها احساس میشود.

پروتوکل های امن مسیری امن را بین کاربر و سرورهای یک سایت ایجاد میکنند و داده را به صورت کد شده ارسال و دریافت میکنند تا فرد ثالثی از آنها اطلاع حاصل نکند. به عنوان مثال جی میل، یاهو، فیس بوک برای محافظت از داده های انتقالی بین کاربر و سرور از این پروتوکل استفاده میکنند که در این سه روز در ایران به صورت کامل قطع و از دسترسی خارج شده بودند. گفتنی است مسینجر ها همچون جی تاک، یاهو و اسکایپ نیز از دسترس خارج شده بودند. حتی برخی اخبار رسیده به ال نت و بررسی های ما نیز حاکی از قطع بودن تماس های بین المللی بر روی بستر اینترنت یا VOIP بوده است. ارتباطات تونلی نیز به طور کامل جز در برخی پروتوکل ها قطع بود.

پیگیری خبرگزاری ها از مسئولین تا کنون بی نتیجه بوده است.


برچسب‌ها,
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.